SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Gdy siły opuszczają nas tuż przed metą

 
Co się dzieje gdy zaczynasz coś robić a potem dopada Cię zniechęcenie, bo nie masz wyników? Możesz się poddać ale ja proponuję zastanowić się dlaczego tak się dzieje że coś Ci nie wychodzi mimo starać. Przeczytaj ten tekst a dowiesz się jak można przyśpieszyć osiąganie sukcesu!

Czy miałeś kiedyś taką sytuacje że na finiszu dopadało Cię zniechęcenie?

Pamiętam jak dziś gdy brałem udział w biegu na dwa kilometry i podczas tego biegu byłem aż zdziwiony że tak dobrze mi idzie (wcześniej nie trenowałem) a prowadziłem. Pamiętam pierwszy kilometr gdy miałem jeszcze siły, pamiętam także kolejne 500 metrów bo miałem już coraz mniej sił, natomiast nie mogę zapomnieć o ostatnich 100 metrach gdy moje siły mnie opuściły i w ostateczności przybiegłem ostatni choć prowadziłem przez większą cześć wyścigu.
Pomyślałem wtedy że to nie jest sprawiedliwe bo dawałem z siebie wszystko a na ostatnich 100 metrach inni ludzie odebrali mi nagrodę, przecież tak się starałem. Bylem ledwo żywy bo po takim wysiłku naprawdę można poczuć jak boli Cię całe ciało ze zmęczenia. Ale byłem z siebie dumny, przecież przebiegłem, długo prowadziłem, dostałem nawet czekoladę i koszulkę jako nagrodę pocieszenia:) więc tak naprawdę nic się nie stało i moje rozczarowanie szybko minęło, taki jest sport i żeby wygrać trzeba włożyć trochę pracy od siebie, ja nie włożyłem i przegrałem bo inni trenowali, wiedzieli że warto oszczędzać siły itp. ( taka jest cena sukcesu).

Po czasie wyciągnąłem z tego wnioski i chce się nimi podzielić razem z Tobą:

Gdy zaczynamy robić coś nowego i nie mamy o tym zielonego pojęcia to robimy to co jest według nas najlepszą rzeczą do zrobienia, ja myślałem że wystarczy biec najszybciej jak potrafię a potem okazało się że ważne są jeszcze inne czynniki. Tak samo jest w każdej innej dziedzinie. Lepsze wyniki osiągają ludzie którzy mają już pewną wiedzę o tym co robią, jeśli zaczynasz swoją przygodę z e-biznesem to zapewniam Cię że bez odpowiedniej wiedzy szybko się zniechęcisz bo sukces w tej dziedzinie wymaga ogromnej ilości wiedzy i doświadczenia. Teraz już wiesz dlaczego ok 10% stron zarabia jakieś 90% pieniędzy w internecie, ponieważ Ci ludzie mają wiedzę, doświadczenie i pieniądze (można obejść się bez kasy, ale gdy ją mamy i wykorzystujemy właściwie to sukces przyjdzie dużo szybciej, poza tym pieniądze biorą się z konkretnego źródła jakim jest w tym wypadku dobrze prowadzony e-bizes).

Widziałem bardzo wielu ludzi którzy zaczynali coś robić a potem się poddawali bo okazywało się że zadanie ich przerasta, myśleli że będzie łatwo, a jednak się mylili i brak wytrwałości w darzeniu do celu ostatecznie pogrążył ich. W życiu trzeba zapłacić cenę za sukces, tą ceną może być zdobywanie wiedzy, doświadczenia, porażki z których należy wyciągnąć odpowiednie wnioski, nauka wytrwałości w działaniu, odroczona gratyfikacja itp. Jeżeli pokonasz te przeciwności i będziesz "ogranym zawodnikiem" to prędzej czy później osiągniesz swój sukces.


Jeżeli chcesz zacząć coś nowego to zacznij zdobywać o tym wiedzę, ucz się od najlepszych, czytaj książki, analizuj i myśl, obserwuj co się dzieje - jednym słowem zdobywaj wiedzę i doświadczenie a Twoja droga będzie dużo krótsza i nie będziesz w tym biegu marnował sił tak jak ja kiedyś, zostań weteranem w tym co robisz, ciesz się z małych sukcesów, bo duże sukcesy to dla wytrwałego zawodnika tylko kwestia czasu.

Życzę Ci ogromnych Sukcesów.

źródło: artelis.pl 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń