SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Szkoła tylko dla Kasy

 
Tekst o tym jak obejść obecny system edukacji i robić to co się na prawdę lubi.

Popatrz teraz mamy taki schemat: Ludzie chodzą do szkoły żeby zdobywać nowa wiedzę, uczą się godzinami aby potem móc zabłysnąć w szkole. Zdobywają tam oceny i budują sobie reputację w oczach nauczyciela, a wszystko tylko po to by skończyć szkołę na jak najlepszych ocenach. Potem młodzi ludzie idą na studia i wybierają na ogół najbardziej popularny kierunek, czyli nie uczą się tego, czego chcą, tylko tego, czego muszą.

A wszystko tak właściwie jest dla kasy.

Po studiach szukają nowej lepszej pracy i zarabiają ileś tam tysięcy, – jeśli się im uda. W między czasie imprezują i robią to samo, co normalni ludzie:)

Jest rozwiązanie jak to „obejść” – rób to, co chcesz robić, zdobywaj wiedzę i doświadczenie samodzielnie. Potem znajdź dla siebie taką pracę, jaką chcesz naprawdę wykonywać.

Studia wcale nie są potrzebne, jeżeli bardzo czegoś chcesz. Fakt ciężko będzie Ci zostać lekarzem i jeżeli naprawdę chcesz nim być to idź na te studia. Ale jest pełno zajęć, które można opanować samemu! Trzeba tylko chcieć.

Na szkołę tak naprawdę ciężko liczyć – licz, więc najbardziej na siebie!
Gdy jesteś niezależny finansowo patrzysz na to wszystko z innej perspektywy. Wtedy już nie musisz spełniać oczekiwań innych.

Piszę o tym, dlatego ponieważ sam tak ostatnio zrobiłem i jest to plan całkowicie do zrealizowania. Mi zajęło to dwa lata, ale można to zrobić i to jest najpiękniejsza wiadomość:)
Rób tylko to, co chcesz robić, bo to 100% samorealizacja!


---------------------------------------------------------
Więcej przeczytasz tutaj: http://www.cemis.pl
Czy sukcesu można się nauczyć? Czy można to opanować?
Zobacz a może Ci się uda, ale pamiętaj ta strona jest tylko dla prawdziwych "zawodników" którzy chcą więcej od życia!
źródło: artelis.pl 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń