SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Jak zbudować wiarę w siebie?

 
Hej! Dzisiejszy artykuł dotyczyć będzie budowania wiary w siebie. Podczas pisania artykułu dotyczącego wyrabiania w sobie dyscypliny i wytrwałości pomyślałem, że zwykłe napisanie „wiara jest Ci potrzebna” to zdecydowanie za mało.

Dlatego piszę ten osobny artykuł poświęcając się tylko temu zagadnieniu, ponieważ większość osób na samym początku nie ma wiary we własne siły albo straciła ją gdzieś w przeszłości. Nie zdają sobie jednak sprawy z tego jak wiara w siebie jest ważna jeśli chcą cokolwiek osiągną. Od większej ilości pieniędzy po udany związek partnerski.


Jeśli nie wierzysz w siebie to poniosłeś porażkę jeszcze zanim zacząłeś…

Wiara w siebie jest pewnym stanem umysłu, który może zostać wytworzony przez potarzanie pewnych zaleceń, instrukcji skierowanych do podświadomego myślenia na zasadzie autosugestii.

Jest to jak dotąd jedyna znana metoda dobrowolnego rozwijania w sobie uczucia wiary.

Autosugestia znana obecnie także pod nazwą afirmacji to najprościej mówiąc ciągłe powtarzanie w kółko o wyznaczonych porach dnia ( kiedy dokładanie opiszę za chwilkę ) pewnych zdań, zwrotów które mają się zagnieździć w Twojej podświadomości na stałe.

Kiedyś takie coś nazywano propagandą. Czym jest propaganda? Ciągłym powtarzaniem pewnego kłamstwa, które w końcu ludzie przyjmują za prawdę. Sprawdź kroniki PRLu co wtedy mówiono obywatelom, a jaka była prawda. Podobna propaganda była siana w III Rzeszy i doprowadziła do wybuchu II wojny światowej. Ciągłe powtarzanie tych samych zdań i opinii bez przerwy (niekoniecznie prawdziwych ! ) doprowadza do tego, że po pewnym czasie nawet najbardziej inteligentne osoby biorą je za coś oczywistego i prawdziwego. Biorą to na wiarę.

Wiara w siebie to pewien stan umysłu, a jak już pisałem nie raz – to Ty jesteś osobą, która kontroluje swoje myśli i uczucia, nie twój szef, nie twoi rodzice, nie twoja partnerka/partner – tylko i wyłącznie TY.

Jak zatem wydobyć wiarę w siebie?

Dzięki tej samej propagandzie i autosugestii. Zanim przystąpisz do tego zadania musisz mieć wyznaczony realny do uzyskania cel oraz plan jego realizacji.

Co rozumiem przez realny cel? Jeśli chcesz zarobić 1 milion w ciągu tygodnia to jeśli masz możliwości i przygotowany plan jak to zrobić to ok. Jeśli jednak rzucasz na wiatr te słowa i mówisz, że poślesz los w totka no to sorry, ale to nie jest miejsce dla Ciebie. Idź dalej oglądać telewizję.

Kiedy masz wyznaczony cel i plan realizacji możesz zacząć budowanie wiary w siebie ( oczywiście o ile Ci jej brakuje ;-) ). Przygotuj sobie afirmacje, swoją własną propagandę, którą będziesz się karmić o wyznaczonej porze : zaraz po obudzeniu się, tuż przed zaśnięciem oraz w ciągu dnia jeśli będziesz mieć taką możliwość.

Zapisz na początku słowa, które potrzebujesz np.: „Wiem, że jestem w stanie osiągnąć mój cel czyli ( tutaj wpisz swój cel i szczegółowo go określ ) dlatego żądam od siebie wytrwałej nieprzerwanej pracy dla jego osiągnięcia i obiecuję sobie pracować nad tym każdego dnia”.

Pamiętaj jednak, że mechaniczne odczytywanie tych słów nie ma sensu. Musisz nasycić je emocjami. Usiądź gdzieś w zaciszu, zamknij oczy, wyobraź sobie, że już osiągnąłeś ten cel. Jak się czujesz? Zachowaj to uczucie i wraz z nim wypowiadaj te słowa. Twoja podświadomość akceptuje jedynie te myśli nasycone emocją.

Możesz sobie także powtarzać powiedzmy po 50 razy (rano, wieczór i w ciągu dnia) „Mogę to zrobić”, skupiać swoje myśli na celu jaki masz i tankować emocje. Sposobów na afirmację jest wiele, Ty też możesz napisać własną.

Jak długo tego używać? Generalnie takie programowanie można przerwać po 21 dniach. Jeśli jednak zaniedbasz jeden lub dwa dni lepiej dociągnij do pełnego miesiąca. Rezultaty Cię zdumieją.


Zdobędziesz bardzo silną wiarę we własne siły. Będziesz wierzyć, że zdobędziesz ten milion, ten dom, ten samochód, ten dochód, tą partnerkę, tego partnera. Wiara w siebie i sukces stanowi fundament dla Twoich osiągnięć. Osoba posiadająca wiarę w siebie ma mnóstwo energii, wie – ma pewność – że się jej powiedzie.


„Jeśli myślisz, że możesz czegoś dokonać, albo myślisz, że nie możesz – to w obu przypadkach masz rację”. Siła wiary według Henryego Forda. Innymi słowy, jeśli wierzysz w siebie i w to, że osiągniesz to czego chcesz – osiągniesz to. Pamiętaj o tym.

Nigdy się nie poddawaj.

------------------------------------------------
Grzegorz Utnik - http://www.sekretyMLM.pl  - Serwis dla osób poszukujących wiedzy o marketingu sieciowym, psychologi biznesu i osobistym rozwoju

źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń