SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Potęga wiary w siebie — czyli jak pewnie kroczyć do sukcesu

 
Jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać twój potencjał. Za osiągnięcie sukcesu odpowiedzialne są: wiara w siebie - 90%, pozostałe 10% to umiejętności.

„Czy myślisz, że możesz, czy myślisz, że nie możesz w obu przypadkach masz rację” (Henry Ford)

Istnieją dwa głosy szepczące w ludzkim umyśle: głos rozsądku i głos zwątpienia we własne możliwości. Pierwszy, to zdrowy rozsądek, drugi natomiast oznacza, że Twoja przeszłość kieruje Twoją przyszłością.
Możesz podjąć decyzję — nie pozwalając, aby Twoja przeszłość decydowała o Twojej przyszłości. Od każdego z nas zależy, czy będziemy umieli pozbyć się wspomnień i urazów związanych z:

— ojcami, którzy nas nie wspierali,

— matkami, które wszystko krytykowały,

— przyjaciółmi, którzy wyśmiewali nasze pomysły,

— nauczycielami, którzy przypinali nam jakąś etykietkę już w pierwszych dniach szkoły.

Każdy kiedyś spotkał ludzi, którzy mieli na niego zły wpływ i z pewnością spotka ich jeszcze wielu. Każdy musi powstać po uporaniu się z trudną sytuacją — to właśnie robią ludzie sukcesu. Postanawiają zostawić swoją przeszłość za sobą — jakakolwiek by ona nie była. Dobrze jest również ją zaakceptować i wyciągnąć z niej odpowiednie wnioski. Wykorzystać to, co było dobre i uzmysłowić sobie, że złe rzeczy, popełnianie błędów, upadanie — czynią człowieka silniejszym, bardziej doświadczonym, zgodnie z zasadą: „Co nas nie złamie, to nas wzmocni”.

Aby mieć silny charakter należy szukać tej siły nie tylko we wszystkim tym, co jest dobre w naszym życiu, ale także, aby wykorzystać trudne chwile jako doświadczenia kształtujące charakter. Przecież najlepiej uczymy się na własnych błędach i porażkach, ponieważ zaostrzają one naszą czujność a traumatyczne, nieprzyjemne przeżycie porażki powoduje, że szukamy sposobów i rozwiązań, aby po raz drugi do tego nie dopuścić — następuje więc nasz rozwój.

„Pamiętaj jesteś większy niż jakikolwiek problem na świecie” (Nikodem Marszałek).

Zobacz książkę: Jak pracując mniej, zarabiać więcej:

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Jak prowadzić firmę w sposób nowoczesny, zobacz wideo:
Nowoczesna firma

Jak zwiększać swoje finansowe IQ:

Jak legalnie zarabiać kilka średnich krajowych, bez posiadania firmy, dzięki własnym stronom internetowym i produktom informacyjnym?:
Dochód z pasji

Jak dzięki zrozumieniu pewnych idei zacząć skutecznie oszczędzać, przestać się martwić o pieniądze i wejść na szybką drogę do spełnienia swoich marzeń?:
optymalizator życia

Pobierz darmowego eboka:
Nowoczesna firma

http://www.edukacjafinansowa.com.pl/

źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń