SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Odkryj sekret, na którym oparty jest osobisty sukces każdego człowieka

 
Dzięki premierze "Praw Sukcesu" Napoleona Hilla, jednego z największych autorytetów psychologii sukcesu, możesz poznać... Całą prawdę o sobie...


Tak, mówię całkiem serio. Prawdę o Tobie? 


Napoleon Hill -  amerykański pisarz bo o nim mowa to  prekursor nowoczesnego rodzaju pisarstwa znanego jako literatura osobistego sukcesu. Jego najsławniejsze dzieło, Myśl i bogać się jest jednym z bestsellerów wszech czasów.Prace Hilla poświęcone były badaniu mocy własnych przekonań i ich roli w odniesieniu sukcesu w życiu. Jego słynne motto brzmi: "Co umysł ludzki potrafi wymyślić i w co uwierzy, tego potrafi także dokonać.”Hill koncentrował się na ukazywaniu jak powstają osiągnięcia i jaka jest formuła na to, aby sukces był w zasięgu przeciętnego człowieka.


Punktem zwrotnym w jego karierze było spotkanie z Andrew Carnegie – przemysłowcem i miliarderem.  Hill pisał serię artykułów o sławnych ludziach i otrzymał zadanie przeprowadzenia wywiadu z Andrew Carnegie, który w tym czasie był jednym z najpotężniejszych ludzi świata. Carnegie uważał, iż proces osiągania sukcesu można przedstawić w jakiejś prostej formule, którą przeciętny człowiek mógłby zastosować, aby sukces osiągnąć.


Carnegie zlecił Hillowi przeprowadzenie wywiadów z ponad 500 osobami, kobietami i mężczyznami, aby odkryć tą formułę sukcesu. Za tą pracę Hill nie otrzymywał wynagrodzenia; Carnegie dostarczał mu jedynie listy polecające. Jednak dzięki niej Hill poznał i rozmawiał z plejadą najbogatszych, najpotężniejszych i najsłynniejszych ludzi swoich czasów.( Henry Ford, Andrew Carnegie czy John D. Rockefeller.)Opisy spotkań z tymi ludźmi i analizę ich drogi do sukcesu można znaleźć w jego książkach.


Zadanie to trwało ponad 20 lat, w którym to czasie Hill awansował najpierw na doradcę pana Carnegie, a następnie był także doradcą dwóch prezydentów USA: Woodrow Wilson i Franklin Roosevelt. Ta ogromna praca dała w wyniku Filozofię Sukcesu – formułę dojścia „od biedy do dostatku” – opublikowaną po raz pierwszy w 1928 roku jako kurs do samodzielnej nauki zatytułowany „Prawa Sukcesu”.


Była to pierwsza pozycja tego rodzaju w literaturze światowej, chociaż zdecydowanie nie ostatnia. Formułę tą Hill doskonalił i wydawał w kolejnych kursach samodzielnej nauki aż do roku 1941. Hill uważał, że Sukces jest sprawą nadrzędną i że to właśnie jemu Amerykanie zawdzięczają dobrobyt, jakim cieszyli się przez prawie dwa stulecia. On także pierwszy przedstawił ideę „Określonego Celu Głównego” jako wyzwanie dla czytelników, ponieważ uważał, iż 98% ludzi nie ma twardych przekonań i już sam ten fakt stawia sukces poza ich zasięgiem.


W swoich utworach Hill poruszał wiele kontrowersyjnych tematów, jak rasizm, niewolnictwo, ucisk, porażka, rewolucja, wojna i bieda. Twierdził, że na przekór tym przeciwnościom, zadaniem każdego Amerykanina jest wytrwać, a potem odnieść sukces. Niektórzy ze współczesnych nauczycieli filozofii sukcesu również używają formuły zalecanej przez Hilla, dla poszerzenia naszej wiedzy o rozwoju osobistym.


Dzisiaj masz okazję poznać  1 i 2 prawo oraz  3. i 4 prawo. Te Prawa stanowią podstawę, od której wychodzą praktycznie wszyscy współcześni mówcy motywacyjni, doradcy zmiany osobistej, specjaliści od psychologii sukcesu. Cytaty z Napoleona Hilla można przeczytać praktycznie wszędzie, a powołują się na niego między innymi Anthony Robbins, Brian Tracy czy Joe Vitale. To, o czym pisze Napoleon Hill, zostało także wykorzystane w filmie i książce "Sekret", która w Polsce także nie schodzi z list bestsellerów.
Pozdrawiam serdecznie
---------------------------
Podróże do wnętrza siebie

----------------------------


źródło: artelis.pl
 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń