SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Spełniają Ci się marzenia, czy osiągasz cele?


Każdy chce by w jego życiu działo się lepiej. Czy to w sferze psychicznej (uczuciowej), materialnej (finansowej), czy w jakimkolwiek innym aspekcie życia. Dążenie do lepszego to wyznacznik postępu w naszym życiu. Rozwijamy się, czy tego chcemy czy nie. Ale…

Każdy z nas pragnie dla siebie lepszego życia. W każdym czasie marzymy o czymś, czego pragniemy. Bez względu na to, jak bardzo wierzymy w to, czy to się spełni czy nie. I w tym miejscu należy sobie uświadomić, czy marzenia są tym samym, czym są cele?


Jeśli myślimy o czymś, co chcielibyśmy aby nam się zdarzyło, że fajnie by było gdyby…, może będę miał szczęście i to mi się zdarzy – ja to nazywam marzeniem. Czyli myślę o czymś, ale nie robię nic poza myśleniem, aby to osiągnąć. Zdaję się na szczęśliwy los i czekam. I jak myślisz, jak często marzenia się spełniają?

Czym zatem są cele? To zaawansowane stadium marzeń. Myślimy o tym, czego pragniemy (najlepiej zaczynać od pojedynczej sprawy), a następnie robimy wszystko, aby to osiągnąć. (Ale robimy to, co nie szkodzi innym. Nie możemy opierać osiągnięcia naszego celu, krzywdząc po drodze innych. Prędzej czy później życie zweryfikuje takie postępowanie.)

Żeby osiągnąć cele musimy działać, bo tylko działanie prowadzi do wyznaczonego celu. Samo nic się nie zrobi. Musimy wziąć pełną odpowiedzialność za to działanie, dołożyć wszelkich sił, umiejętności, wiedzy (a kiedy nam ich brakuje zdobyć je, co może stanowić nowe cele) i krok po kroku dążyć do osiągnięcia wyznaczonego celu.

Jest to jednocześnie i łatwe i trudne.

Łatwe dlatego, że jeśli skupimy się na danym celu i dołożymy wszelkich starań, prędzej czy później cel osiągniemy.

Trudne dlatego, że w każdym z nas istnieją wątpliwości, zwątpienie, brak wiary w powodzenie, brak chęci do działania, które usprawiedliwiamy na różne sposoby. Nierzadko wielką przeszkodą jest pesymistyczne nastawienia naszego otoczenia.

Jedyną receptą na osiągnięcie celu jest działanie.

Tylko działanie prowadzi do osiągnięcia celu.

Dużym ułatwieniem (pomocą) w osiąganiu wyznaczonych celów, jak również w ich wyznaczaniu, jest nowowydany ebook Mariusza Szuby (jednego z najlepszych trenerów motywacyjnych w Polsce) –
„Pokaż na co Cię stać”
 
Czy kiedykolwiek osiągnięcie celu stało się w Twoim przypadku faktem? Jakie uczucia w Tobie to wyzwoliło – radość, spełnienie, wiarę w siebie i swoje możliwości? Czy była w Tobie moc do osiągnięcia kolejnych, jeszcze trudniejszych celów?

Jeśli tak, ten ebook jest tylko potwierdzeniem tego, co było Twoim udziałem i może być dalszą motywacją do działania.

Jeśli nie, pomoże Ci on osiągnąć (nauczyć się osiągać) wyznaczone cel.

Co dalej? Nic.

Działaj!----------------------------------
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń