SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Skup się na swoich mocnych stronach

Wiele osób lubi żyć marzeniami i zastanawia się, o ile łatwiejsze było by życie, gdyby posiadali jakąś umiejętność… Ale czy rzeczywiście byłoby wtedy łatwiej? Raczej nie – każdy sukces wymaga wyrzeczeń i długich godzin pracy. Coś kosztem czegoś.

Gdybyś miał więcej pieniędzy, miałbyś też większe problemy, albo pojawiłyby się nowe problemy. Może mógłbyś więcej zarabiać, ale czy nie zaniedbałbyś wtedy rodziny?

Zawsze spotkasz kogoś, kto ma więcej talentu niż Ty, albo osiąga lepsze wyniki od Ciebie. Podziwiamy osoby, które są od nas „lepsze”. Ze spotkań z takimi ludźmi powinieneś czerpać inspirację i motywację do działania. Niestety często mamy tendencję do porównywania się z tymi osobami (zwłaszcza jeśli są w naszym wieku) i wypadamy przy nich „blado”. Nie trzeba mówić, jak to na nas działa. Warto tu przytoczyć słowa Donalda Trumpa (amerykański miliarder z branży nieruchomości), który mówi: „Nie porównuj się z innymi, to cię przygnębi. Zamiast tego skup się na tym, co robisz dobrze.”

Tak naprawdę nie wiesz, jaką cenę inni płacą za swoje sukcesy. Zamiast im zazdrościć ciesz się ich sukcesem i życz im jak najlepiej. Sam natomiast skup się na swoich talentach i je rozwijaj. Jeśli wyraźnie stronisz od ludzi, być może kariera sprzedawcy nie będzie dla Ciebie odpowiednią. Jeżeli musisz się z kimś porównywać, to tylko z samym sobą, jakim chcesz, możesz i masz postanowienie się stać.

Nawet jeżeli nie posiadasz wyjątkowego talentu, możesz odnieść sukces. Dzięki wytrwałości, konsekwencji i koncentracji działań osiąga się dziś lepsze wyniki, niż dysponując tylko samym talentem. Brak talentu można nadrobić ciężką pracą. Sukces to 10% talentu i 90% ciężkiej pracy!

Zapewne sam też spotkałeś wiele takich zdolnych, leniwych osób. Często zdarza się, że dziecko które w podstawówce osiąga kiepskie wyniki, ale systematycznie się uczy, w szkole średniej nagle rozwija skrzydła i radzi sobie lepiej, niż „geniusze” z podstawówki. Dzieje się tak, ponieważ konsekwentnie pracuje na swoje wyniki, a te w końcu muszą nadejść. Zdolne dziecko w podstawówce nie ma jeszcze kłopotów, bo materiału do przyswojenia jest stosunkowo niewiele i można bazować na swoich zdolnościach. W szkole średniej zaczynają się schody.

Zanim czyjeś osiągnięcia wydadzą Ci się niemożliwe do powtórzenia, zastanów się, czy zostały osiągnięte dzięki talentowi, czy dzięki ciężkiej pracy? Jeśli ktoś pracował ciężko i ma wyniki, to Ty także możesz je mieć. Każda osoba sukcesu zaczynała kiedyś od początku i musiała się wszystkiego nauczyć.

Skoncentruj się na swoich mocnych stronach i rozwijaj je. To właśnie one uczynią Cię majętnym człowiekiem. Dopóki nie rozwiniesz swoich mocnych stron pozostaniesz jedynie przeciętnym człowiekiem. Oczywiście nie można ignorować swoich słabych punktów, ale zamiast usilnie je poprawiać, może lepiej znaleźć osobę, która dokładnie w tych dziedzinach ma swoje silne strony i nawiązać z nią współpracę. Rozwijanie Twoich słabych punktów nie da Ci pieniędzy, poza tym nikt nie lubi koncentrować się na tym, co mu najgorzej wychodzi.

Doceń to, że jesteś wyjątkową osobą. Zamiast życzyć sobie cech innych ludzi, rozwijaj własne. Z porównywania się z innymi ludźmi powstanie co najwyżej zazdrość i zawiść. Osoba zazdrosna musi nauczyć się koncentracji na swoich mocnych stronach. Przyjrzyj się dokładnie, co masz, czego nie posiadają inni ludzie? Odkryj swój własny potencjał, a będziesz odczuwać szczęście i zadowolenie. Odpowiedz sobie na pytanie: „Dlaczego wiem, że jestem kimś wyjątkowym?”. Często słyszysz „Ten to był zdolny a tak kiepsko teraz sobie radzi”. Dlaczego? Bo prawdopodobnie bazował tylko na swoim talencie, ale go nie rozwijał.


źródło: www.najbogatsi.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń