SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Nigdy się nie dowiesz...

Wielu z nas boi się marzyć. Inni marzą, choć wcale nie dążą do realizacji tych marzeń. Kiedy nasze marzenia mają więc sens i jak zacząć je materializować? Mistrzu – zapytał – jak osiągnąć w życiu to, o czym marzę?

Mistrz odpowiedział:

„Niezależnie od tego, czego pragniesz – podejmij wyzwanie. Spróbuj. Wbrew temu, co mówią inni – spróbuj! Jeśli o czymś naprawdę marzysz, musisz podjąć kroki w tym kierunku. W przeciwnym wypadku będziesz sobie pluć w brodę przez resztę życia. Czy wolisz na starość opowiadać swoim wnukom o sytuacjach, które wykorzystałeś czy raczej mówić ze smutkiem i żalem o tym, co mogłeś zrobić, ale nie zrobiłeś?

Jeśli po podjęciu próby okaże się, że to nie było Twoje prawdziwe pragnienie a tylko Ci się wydawało, że tego pragniesz – zyskasz jasność i będziesz mógł szukać dalej. A jeśli to jest rzeczywiście to, czego pragniesz z całego serca, to już nie przestaniesz próbować, aż Ci się uda (w przypadku, gdyby nie udało się za pierwszym razem)!

Nie słuchaj osób, które z niewiadomych przyczyn przyznają sobie prawo do decydowania o tym, co jesteś a czego nie jesteś w stanie osiągnąć. Nie słuchaj 95-97% ludzi, którzy uważają, że wiedzą wszystko lepiej, choć w życiu nie spróbowali sięgnąć po swoje marzenia. Nie słuchaj tych, którzy podcinają skrzydła innym z tego tylko powodu, by nie wyszło na jaw, że są gorsi (choć wcale nie są, tak im się tylko wydaje). Nie zwracaj zbytnio uwagi na to, co mówią inni – Ty masz swoje życie a oni swoje. Nie bądź też jednak całkowicie głuchy na ich słowa, ponieważ patrząc z boku mogą dostrzec coś, czego sam nigdy byś nie zauważył.”

Jak mówi stara prawda życiowa – nigdy się nie dowiesz, jeśli nie spróbujesz. To przecież takie oczywiste, prawda? Normalnym jest, że żeby coś osiągnąć trzeba najpierw zacząć to robić, trzeba podjąć próbę. Choć to takie naturalne, często jednak już na tym pierwszym etapie łamiemy sobie zęby.

Mamy jakieś marzenie, nie starcza nam jednak odwagi, by spróbować je zrealizować. Chcemy osiągnąć sukces, ale gdy już trzeba podjąć konkretne działanie, szukamy wymówek. Mówimy wszystkim o tym, jak bardzo chcemy coś zrobić, a gdy nadarza się okazja nie korzystamy z możliwości.

No, to w końcu chcemy czy nie chcemy?!

Natura ludzka jest bardziej skomplikowana niż się nam czasem może wydawać. Gdyby to wszystko było takie proste, to sukces nie byłby taki piękny i wszyscy wkoło osiągaliby swoje cele bez wysiłku. Nie w tym rzecz!

Chodzi o to, by pokonywać swoje słabości, swój strach, swoje negatywne przekonania. Ci, którym się to uda, dopną swego. Reszta najprawdopodobniej zrezygnuje przy pierwszych problemach. Albo nawet wcześniej – nie spróbują nawet, ponieważ we własnych głowach stworzą sobie przeszkody nie do przejścia!

Jeśli naprawdę chcesz czegoś, marzysz o tym i nocami nie potrafisz spać, myśląc ciągle o tym, jak fantastycznie byłoby to osiągnąć – musisz podjąć działanie. Normalne jest, że się boisz. Każdy się boi! Twój sukces zależy od tego, czy będziesz potrafił wydostać się ze swojej strefy bezpieczeństwa. Osiągniesz to, przełamując swój strach!

źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń