SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Trzy sposoby na zwiększenie wiary w siebie

"Jeżeli wierzysz, że coś możesz zrobić - masz rację i kiedy jesteś przekonany, że nie możesz - też masz rację." - Henry Ford


Kiedy nie wierzysz w siebie, Twoje perspektywy na przyszłość mogą wydawać się niezbyt ciekawe i bardzo odległe. Jednak nie tylko Ty masz problemy z wykorzystywaniem szans na poprawę swojego życia. Często zaniechujesz podjęcia się jakiegoś zadanie bo jesteś pewien, że jest ono dla Ciebie za trudne.Wiara w siebie jest zależy od prostej zmiany perspektywy i zaprzestania myślenia o sobie jak o osobie bezsilnej i słabej. Na przykład, może Ci się wydawać, że nie jesteś wystarczająco utalentowany lub pomysłowy, żeby sprostać jakiemuś zadaniu. Takie przekonanie będzie Cie trzymać w kręgu strachu, poczucia bezcelowości i zaniechania wszelkich działań, bo nie będziesz widział sensu jakichkolwiek zmian, lub co gorsza będziesz się ich bał. Motywacja do zmiany nastawienia klucze do sukcesu!

Bez względu na to jaką osobą jesteś w tym momencie, jest kilka rzeczy które możesz zrobić by zwiększyć poczucie własnej wartości.

1) Kwestionuj swoje przekonania o własnej osobie. Najgorszą rzeczą w tego typu myślach jest to, że wydają się być niezaprzeczalną prawdą w Twoim własnym umyśle. Możesz się o tym przekonać próbując wykonywać jakąś czynność o której myślisz, że jest dla Ciebie za trudna. Kiedy zaczniesz ją naprawdę poznawać, szybko nauczysz się potrzebnych umiejętności i przekonasz się, że w rzeczywistości to nie było nic trudnego. Po wyzwoleniu się z krępującego Cię strachu szybko przekonasz się na co naprawdę Cię stać.

Chcąc stać się osobą pewniejszą siebie musisz wyrobić sobie nawyk kwestionowania każdego przeświadczenia, że nie jesteś w stanie czegoś dokonać. Czy te myśli są prawdziwe? Próbowałeś, kiedyś je sprawdzić? Zapewne nie, bo strach Cię powstrzymał... Działając w ten sposób, szybko zdasz sobie sprawę, ze jedynym czynnikiem nie pozwalającym ci iść na przód byłeś ty sam.

2) Przypominaj sobie często o swoich zdolnościach i silnych stronach. Osoby z niska samooceną są przeświadczone o swojej słabości i bezsilności, co nie jest prawdą. Zmiana postrzegania powinna załatwić sprawę. Musisz koncentrować się na pozytywnych myślach. Skupiaj się na swoich zaletach a nie wadach. Spraw, żeby twoje myśli działały konstruktywnie a nie destruktywnie!

3) Działaj. Niska samoocena sprzyja odkładaniu wszystkiego na potem i pogrążaniu się z w strachu prze podejmowaniem się jakichkolwiek wyzwań. W pierwszym impulsie będziesz chciał odłożyć trudne zadania na czas kiedy będziesz czuł się silniejszy. To nie prowadzi do niczego, ponieważ nic nas tak nie umacnia jak właśnie podjęcie wyzwania. Konkretne działania czynią nas silniejszymi!

Początki są zawsze najtrudniejsze. Musisz pokonać swój strach jak najszybciej. Po zrobieniu pierwszego kroku przekonasz się, że nie taki diabeł straszny jak go malują.

źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń