SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Czy Ciebie też drażni to pytanie?


Wszyscy mówią o celach."Wyznacz sobie cel do którego będziesz dążył." "Ustal swoje cele krótkoterminowe i długoterminowe". "Pomyśl co chcesz osiągnąć w życiu, czego tak naprawdę chcesz od życia."

Idziesz na rozmowę kwalifikacyjną, a oni zadają Ci pytania w stylu: "Co pan zamierza robić za 5 lat"? "Co Pan/Pani chce robić w życiu"? "Jaki ma Pan/Pani pomysł na siebie"?

Drażni Cię to?

Myślisz sobie: "Czego oni ode mnie chcą, skąd mam wiedzieć, co będę robił za 5 lat, żyję tu i teraz, chcę pracować, zarabiać, cieszyć się życiem, a nie wyznaczać jakieś głupie cele i rozmyślać nad tym co będzie za parę lat.

...ale zastanawiałeś się kiedykolwiek, dlaczego zadają Ci to pytanie?

Dlaczego ciągle mówi się o celach, o ich wyznaczaniu i osiąganiu?

A jeśli Ci powiem, że od tego zależy, czy osiągniesz w życiu to, czego tak naprawdę pragniesz? Jeśli myślisz że będę pisać tylko o pieniądzach i bogactwie, to się mylisz.

Osiągnąć sukces w życiu, to coś więcej, niż tylko pieniądze i bogactwo.


Sukces dla każdego jest czymś innym. Dla jednej osoby może to być założenie rodziny, dla innej kariera zawodowa, jeszcze dla innej po prostu spokojne życie.
Od tego czy wyznaczysz sobie cel, zależy jak będziesz żył, co będziesz robił w życiu i czy to będzie to, właśnie coś, czego naprawdę pragniesz.

Musisz pomyśleć co jest dla Ciebie najlepsze, czego Ty pragniesz w życiu i do tego dążyć.
Wiele osób, po ukończeniu szkoły, wybiera przypadkowe życie. Zatrudnia się w "jakiejś" firmie. Pracują tam i mają nadzieję, że jakoś to będzie.

Niektórzy nawet myślą, że będą pracować w jednej firmie do końca życia. Dramat zaczyna się, kiedy pojawiają się problemy w pracy, albo pewnego dnia dostają wypowiedzenie.

Co się dzieje potem? Załamują się i nie wiedzą co robić dalej.

Nie chcesz się znaleźć w takiej sytuacji, prawda?

Nie o tym marzyłeś ucząc się, czy studiując swój ulubiony kierunek studiów. Wtedy wierzyłeś, że czeka Cię wspaniałe życie, wspaniała praca i wspaniała przyszłość.

Bo tak powinno być!

...ale żeby tak się stało, powinieneś jak najszybciej, odpowiedzieć sobie na pytanie: Czego tak naprawdę chcesz od życia, i iść w tym kierunku.

Brian Tracy powiedział:

„Jeśli nie ustalasz celów dla siebie, jesteś skazany na pracę przy osiąganiu celów kogoś innego."


Przecież chcesz osiągać własne cele, chcesz żyć w taki sposób jaki Tobie odpowiada, żyjesz dla siebie, nie dla kogoś innego. Dlaczego chcesz pracować, przy osiąganiu celów kogoś innego?

Pamiętaj! To jest Twoje życie. Od Ciebie zależy jak będziesz żył. Nie od szefa, rodziny czy przyjaciół, ale od Ciebie.

Zacznij działać i zacznij osiągać własne cele.


-----------------------------------
Autor: Gabriela Abratowicz
www.8hours.pl
Czego nie powiedzą Ci o pracy i karierze, ludzie którzy Cię otaczają?
Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - źródła darmowych artykułów do przedruku.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń