SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Twój sukces kształtują Twoje decyzje

"To Twoje decyzje, a nie warunki, w jakich się znajdujesz, kształtują Twoje przeznaczenie" Tony Robbins

Weź sobie głęboko do serca te sześć rad, które za chwilę przeczytasz. Mogą one okazać się najważniejszą lekcją na Twojej drodze do sukcesu.

Zawsze pamiętaj o prawdziwej sile, jaką daje Ci podejmowanie decyzji.

Dzięki nim możesz zacząć odmieniać swoje życie już teraz.
To cudowne narzędzie daje Ci możliwość zmiany swojego życia w każdej chwili i w każdej sytuacji. Jeśli czujesz, że Twoje życie zmierza w niewłaściwym kierunku, że to otoczenie, a nie Ty sam, je kształtuje, zawsze możesz to zmienić, jeśli tylko tak postanowisz. Decyzja jest głównym czynnikiem który będzie miał wpływ na Twoją przyszłość. Tak, więc im wcześniej podejmiesz decyzję o odmianie swojego życia na lepsze, tym prędzej osiągniesz pożądany przez siebie stan.
 Pamiętaj, że podjęcie prawdziwej decyzji pociąga za sobą działanie. Jeśli Twoje postanowienie nie będzie poparte działaniem, oznacza to, że nie było ono prawdziwe.

Pamiętaj, że najtrudniejszym krokiem do osiągnięcia czegokolwiek jest prawdziwe oddanie się czemuś, podjęcie prawdziwej decyzji.

Ludzie czynu mawiają, że jeśli zacząłeś coś robić, to zrobiłeś już połowę. Także, jeśli chcesz mieć sporą część roboty za sobą, podejmij decyzję jak najszybciej. Ludzie odnoszący największe sukcesy maję tę wspólną cechę, że podejmują decyzje szybko, a zmieniają je bardzo wolno, (jeśli w ogóle). Co pozwala im podejmować tak szybkie i rozważne decyzje? Otóż każdy, kto odniósł wielki sukces miał jasno określone cele i wartości w swoim życiu, wiedział, czego chce. Jeśli więc chcesz, aby Twoje decyzje były trafne, rozpocznij od ustalenia swojego systemu wartości oraz wyznaczenia swoich celów. Dopiero, kiedy będziesz wiedział, czego chcesz, będziesz potrafił podejmować właściwe dla Ciebie decyzje.

Podejmuj decyzje często.

Ćwiczenie jest matką umiejętności. Jeśli chcesz dobrze opanować język obcy, musisz go ćwiczyć. Jeśli chcesz mieć wspaniałą sylwetkę musisz ją ćwiczyć. Jeśli chcesz podejmować prawidłowe decyzje, musisz podejmować je częściej. Trafność podejmowanych przez Ciebie decyzji zależy od tego, jak często ćwiczysz tę umiejętność. Możesz zacząć rozwijać tę zdolność choćby od zaraz. Postanów, że zrobisz coś, z czym od dawna zwlekałeś i obserwuj jak pozytywnie wpłynie to na Twoje życie.

Wyciągaj wnioski z podejmowanych decyzji.

Oczywistą rzeczą jest, że nie wszystkie Twoje decyzje będą trafne. Zapewne nie raz w życiu poniosłeś porażkę i choć nie będzie to przyjemne, mogę zapewnić Cię, że w przyszłości nie da się uniknąć kolejnych niepowodzeń. Pamiętaj jednak, aby z każdej sytuacji wyciągnąć lekcje. Zastanów się czego uczy Cię a sytuacja i w jaki sposób pomoże Ci ona podejmować lepsze decyzje w przyszłości. Zbieraj doświadczenie, które w przyszłości zaoszczędzi Ci czasu i pieniędzy.

Konsekwentnie wykonuj raz powzięta decyzję, ale nigdy nie upieraj się przy sposobach jej realizacji.

Pamiętaj, że chodzi Ci o osiągnięcie celu, rezultat. I wiedz, że dróg do jego osiągnięcia jest wiele. Otwórz zatem swój umysł na nowe możliwości i przestań upierać się przy danym sposobie działania. Bądź elastyczny. Nie chodź utartymi ścieżkami, wyznaczaj nowe trasy.

Podejmowanie decyzji sprawia radość.

Każda podjęta przez Ciebie decyzja, nawet jeśli błaha, może na zawsze odmienić Twoje Zycie. Poczuj to podniecenie, które wynika ze świadomości, że każde postanowienie może okazać się zapalnikiem Twojego sukcesu., Działaj z radością i zawsze oczekuj najlepszego. W każdej sytuacji wypatruj pozytywnych rezultatów.


Artykuł inspirowany książką "Obudź W Sobie Olbrzyma" Tonego Robbinsa
-----------------------------------
Autor: Tomasz Doruch
eSukces.info
Artykuł pochodzi z serwisu artykuly.com.pl - źródła darmowych artykułów do przedruku.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń