SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Bogactwo: Zasada zgodności i obfitości

 
Twój świat zewnętrzny jest odbiciem Twojego świata wewnętrznego i jest zgodny z dominującym schematem myślenia. Żyjemy we wszechświecie w którym jest wystarczająco dużo dóbr dla wszystkich, którzy tego pragną i są zdolni do poznania praw pozwalających na ich uzyskiwanie.

Zasada zgodności

Twój świat zewnętrzny jest odbiciem Twojego świata wewnętrznego i jest zgodny z dominującym schematem myślenia.

Nie może Ci się przydarzyć nic o ile nie jest to "zgodne" z Twoim światem wewnętrznym. Inaczej mówiąc, jeżeli chcesz zmienić swoje życie musisz zacząć od swojego wnętrza.


Często używa się na to określenia "mentalny odpowiednik". Twoim zadaniem zatem jest wykształcić w sobie mentalny odpowiednik osoby, która jest kimś kim chciałbyś być w realnym świecie. Sęk w tym, że nie możesz być daną osobą na zewnątrz jeżeli nie jest ona obrazem osoby stworzonej w Twoim umyśle, czyli inaczej nie jest odbiciem zewnętrznym Twojej osobowości.

Twoje życie jest jak lustro. Gdziekolwiek spojrzysz, wszędzie zobaczysz "siebie". Twoje związki z ludźmi na przykład odzwierciedlają Twoją osobowość. Twoje nastawienie do życia, zdrowie, sytuacja finansowa są odbiciem Twoich dominujących schematów myślenia.

Zasada zgodności jest w zasadzie fundamentem każdej wiary i wielu myśli filozoficznych. Jest kluczem do szczęścia i wolności osobistej; do sukcesu i życiowej satysfakcji.
Tak naprawdę jest tylko jedna rzecz, którą możesz kontrolować, a jest nim sposób myślenia. Kontrolując swój sposób myślenia zaczynasz kontrolować wszystkie aspekty swojego życia. Mówiąc i myśląc o tym czego pragniesz i rezygnując z mówienia i myślenia o tym czego nie chcesz stajesz się architektem własnego przeznaczenia.

Zasada obfitości

Żyjemy we wszechświecie w którym jest wystarczająco dużo dóbr dla wszystkich, którzy tego pragną i są zdolni do poznania praw pozwalających na ich uzyskiwanie. Oznacza to w praktyce, że nigdy nie jest za mało pieniędzy, które jesteś w stanie zarobić. Nie ma realnych oznak wyczerpywania się pieniędzy. Możesz mieć tyle ile zapragniesz i ile potrzebujesz. Żyjemy w bardzo hojnym wszechświecie. Z każdej strony pojawiają się ciągle szanse i okazje, które umożliwiają nam osiągnięcie tego czego pragniemy. Nastawienie ukazujące postrzeganie obfitości, a nie niedoboru to pierwszy krok by zarobić dużo pieniędzy.

Ludzie są bogaci, ponieważ decydują się być bogatymi. Ci którzy zarabiają dużo pieniędzy głęboko wierzą w to, że są do tego zdolni. Wierzą w to, więc postępują zgodnie z tym co myślą. Konsekwentnie postępują tak by przekształcić obraz w swojej głowie w rzeczywistość.

Ludzie są biedni, ponieważ jeszcze nie zdecydowali się na to by zostać bogatymi. W książce "Sekret Milionera" Marka Fishera, tytułowy milioner pyta młodego człowieka zainteresowanego jak zostać milionerem

- Dlaczego jak dotąd nie jesteś bogaty?


Każdy powinien zadać sobie takie pytanie. To jak odpowiesz na to pytanie, pozwoli Ci odkryć ciekawe informacje na własny temat. Odpowiedzi na to pytanie pozwolą Ci odkryć ograniczające Cię fałszywe przekonania, wątpliwości, obawy i oczywiście ulubione wymówki. Wszystkie racjonalizacje i usprawiedliwienia. DLACZEGO JAK DOTĄD NIE JESTEŚ BOGATY?!

Zapisz sobie wszystkie powody jakie Ci przyjdą do głowy. ZRÓB TO TERAZ!--------------------
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń