SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Co to znaczy kochać ludzi – klucz do sukcesu w życiu i biznesie

 
Co to znaczy kochać ludzi? Jak ich kochać? Kogo musisz pokochać najpierw? Jak to przełożyć na sukces w życiu i w biznesie? A po co w ogóle mieć biznes? Według amerykańskiego, nieżyjącego już multimiliardera Johna Paula Getty'ego: nie ma sukcesu bez biznesu. Jaki powinien być dobry biznes?

W pierwszej kolejności powinien być to biznes szanujący innych ludzi. O dalszych cechach dobrego biznesu napiszę innym razem.

Kochać ludzi, tzn. poznać ich. No właśnie. Kochać ludzi, to znaczy obdarzyć ich szacunkiem. Żeby było to możliwe, trzeba studiować właściwości natury ludzkiej - ta wiedza uczy wyrozumiałości. Trzeba umieć słuchać (zapomnieć o swoim EGO), poznać osobowość, dowiedzieć się jakie są ich pasje, poznać ich zalety i wady. A potem - umiejętnie ich poprowadzić aktywnie dostosowując sposób ich kształtowania, do ich temperamentu. Motywować ich, ich własnymi pasjami, a nie swoimi, akcentować ich mocne strony i wzmacniać ich wizerunek własny, oduczyć skupiania się na słabościach, ale, jednocześnie, trzeba ich poznać na tyle dobrze, żeby umieć konstruktywnie z nimi o tych słabościach rozmawiać. Kochać ludzi nie znaczy, że należy ich wyręczać - bo wiemy czego nie lubią, to  z miłości zrobimy to za nich. Błąd! Trzeba ich uczyć samodzielności, mocno chwaląc najmniejszy sukces. Jeden z ludzi wielkiego sukcesu mówi, że kiedy uczył syna trafiania kijem base-ballowym w piłkę, ani razu nie powiedział mu, „źle", kiedy malec nie trafiał. Poznał na tyle psychikę ludzką, że wiedział iż pochwala choćby z najmniejszego powodu bardziej go zachęci do dalszej pracy, niż cokolwiek innego (dobry zamach kijem) 50x :)

Autoakceptacja.
Bez akceptacji samego siebie, nie da się kochać innych. Człowiek ma w sobie coś takiego, że swoich wad nie widzi, ale z wielką energią krytykuje je u innych. (To się fachowo nazywa projekcja) - pamiętacie przypowieść o źdźble i belce w oku? Jeśli nie akceptujesz siebie, nie możesz odnieść sukcesu nie tylko w biznesie, ale też nigdzie indziej.
         
Wspominałem przy omawianiu poznawania ludzi, o studiowaniu natury ludzkiej. W tym kontekście trzeba również badać własną osobowość. Trzeba znać swoje mocne i słabe strony, skupiać się na zaletach, ale ograniczenia znać i systematycznie je przekraczać.
        
Typowe dla lewej strony kwadrantu kodowanie (patrz mój artykuł „Biznes ludzi"), wpaja w nas poczucie niższości wobec innych ludzi. W swojej karierze zaczynałem 10 różnych biznesów, ale gdy podejmowałem pierwsze poważniejsze działania, konfrontacja niskiej samooceny z presją społeczną, zabijała te przedsięwzięcia jeszcze w stanie tworzenia.
         
Trzeba znać własną wartość. Stałe jej kontemplowanie prowadzi do akceptacji samego siebie, ta zaś, daje nam postawę, postawa daje nam wiarygodność. Poznając siebie, uczysz się pokory. Będąc pokorny, zaczynasz rozumieć ludzi. I wtedy możesz ich pokochać. Kochając ich, możesz im pomóc - nie dając jałmużnę - pomóc systemowo - nie ryba, a wędka. Biznes (MLM) który Ci szczególnie polecam jest wędką. Najpierw daje Ci rybkę, potem uczy cię korzystania z wędki, sieci, kutra, floty rybackiej... Najpierw ktoś obdarzył Cię miłością, poznał Twoje wnętrze i pomógł Tobie, teraz Ty, niejako spłacając ten dług, poznajesz serca innych, i wprawiasz w ruch perpetuum mobile. Poznawaj ludzką naturę, akceptuj siebie, kochaj ludzi, a najlepszy biznes na świecie, uczyni Cię wolnym. Idź po sukces!

Przez trudy do gwiazd!

---------------------------------
autor: Aleksander D. Albert
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń