SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Odkryj swoją pasję - zakochaj się w życiu


Niektórych ludzi spotykają w życiu różne nieszczęścia: śmierć kogoś bliskiego, choroba, bankructwo czy życie bez pasji.

Rodzimy się, jemy, śpimy, umieramy. To łączy nas wszystkich, ale tylko, co niektórzy patrząc do tyłu w ostatnim momencie życia, będą mogli powiedzieć: „Żyłem tak jak chciałem, teraz mogę umrzeć bez strachu – wiem, czym jest życie”

Takich słów nigdy nie usłyszymy od człowieka, który żył bez celu, pasji.

Każdy z nas powinien znaleźć w życiu coś, dla czego będzie w stanie poświęcić wszystko. Coś, co kocha i chcę to robić przez cały czas. Każdy z nas powinien znaleźć w swoim życiu jakąś pasje.

Możesz dołączyć do grona osób, które każdego ranka z niechęcią wstają do pracy, której nie lubią, by w końcu otrzymać pieniądze, które i tak ich nie zadowalają.

Przecież to jest normalne, praca nie jest od lubienia tylko od dawania pieniędzy. Otóż to nie jest normalne. Ktoś kiedyś pięknie powiedział, że „normalne jest to, co większość osób uważa za normalne”

To właśnie w pracy spędzamy większość naszego czasu i w dużej mierze to także od niej zależy jak spędzimy jego resztę.

Skoro przez tyle czasu robimy coś, czego nie lubimy, to czy w ogóle możemy mówić o szczęśliwym i radosnym życiu? Nie sądzę. Więc niech nikt mi nie mówi, że „to jest normalne”. Po prostu większość osób ma pracę, która nie jest „tą” wymarzoną, a co gorsza nie myśli nawet o jakieś zmianie. Zmiana oznacza porzucenie bezpieczeństwa i stabilnego gruntu, przynajmniej na jakiś czas. Nie jest to łatwe, ale jeżeli nie podejmiemy ryzyka to nic się nie zmieni.

Dla człowieka, który żyje ze swojej pasji, pieniądze są jedynie dodatkiem. Jeśli są to fajnie, jeśli nie - trudno. Czy nie wspaniale było by pracować nie dla pieniędzy, ale po prostu dla tego, że się lubi swoją prace? Iść do niej z wielką ochotą, a wychodzić z niechęcią.

Myślisz, że to nie możliwe? Powiedz to tym, którzy tak właśnie żyją. Spójrzmy na największe gwiazdy szeroko pojętego show-biznesu. Diego Maradona, Ronaldo – oni nigdy nie brali swojej gry zbyt poważnie, dla nich to zawsze była świetna zabawa. Innym przykładem może być znany piosenkarz Justin Timberlake. Widać, że i on znakomicie się bawi, czy to występując na scenie czy kręcąc teledyski. Jeżeli chodzi natomiast o jakąś Polską gwiazdę, to bez wątpienia jest nią Mariusz Pudzianowski. Tak jest, Pudzian. Ćwiczenie na siłowni od zawsze było jego pasją, jestem przekonany, że gdyby tego nie lubił nigdy nie zaszedłby tak wysoko. W jednym z wywiadów powiedział coś, co mocno utkwiło mi w pamięci: że nawet, jeżeli nie dostawałby za to żadnych pieniędzy to i tak robiłby to dalej, tak długo jak tylko by mógł.

Takich ludzi mogę wymienić jeszcze wielu, ale myślę, że dostrzegłeś już to, co łączy ich wszystkich: każdy z nich po prostu kocha to, co robi, a przy okazji dostaje za to olbrzymie pieniądze.

Jeżeli ktoś jeszcze nie odkrył w swoim życiu żadnej pasji, myślę, że to najodpowiedniejsza chwila żeby to zrobić. Zastanów się przez chwilę: co lubię w życiu robić? Co sprawia mi przyjemność i daje satysfakcję? Co zawsze chciałem robić?

Może twoją pasją staną się sztuki walki? Może aktorstwo? A może w tańcu odnajdziesz cel swojego życia?

Starajmy się nie ograniczać do rzeczy nam znanych . Być może zostałeś stworzony do gry w lacrosse, ale nie dowiesz się tego dopóki nie spróbujesz. Spróbuj wszystkiego, czego tylko możesz. Jeżeli nie będziemy szukać to nie znajdziemy, a znaczenie takich słów jak: spełnienie czy żyć pełnią życia wciąż będzie nam obce.

Nawet, jeśli nasza pasja pozostanie jedynie naszym hobby, a nie stałym źródłem dochodów to i tak odnieśliśmy sukces. Teraz nasze życie będzie czymś więcej niż tylko szarą nudną codziennością, nabierze kolorów i życia. Także nasza praca stanie się o wiele przyjemniejsza, gdy będziemy mieli świadomość, że właśnie dzięki niej możemy dalej rozwijać swoją pasję i odkrywać życie na nowo.

-----------------------
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń