SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

"Tylko Ty decydujesz" - Ireneusz Tomczyk

Dowiedz się jakie wymówki powstrzymują Cię przed pomnażaniem pieniędzy oraz zacznij działać!

Według jakiego schematu obraca się Twoje życie? Czy jest to rutynowe wykonywanie codziennych czynności oraz brak czasu i energii na cokolwiek dodatkowego? Jeśli tak, to istnieje pewna szansa, że wmawiasz sobie, że „tak właśnie musi być, inaczej się nie da ”. Uważaj tylko, żeby za kilka lat nie okazało się, że właściwie to z tego życia nie masz... nic. Jeśli chcesz to zmienić tutaj i teraz, to dowiedz się...

Jak sprawić, aby życie było bogatsze i przynosiło więcej satysfakcji?
I owszem. Mam na myśli pieniądze. Bo tak naprawdę o pieniądze się wszystko rozchodzi. To one umożliwiają zapewnienie nam i naszej rodzinie spokoju, rozrywki, rozwoju. Jak bardzo byś temu nie zaprzeczał!
Często się zdarza, że osoby, które nie posiadają pieniędzy, ukrywają swoje frustracje, udając, że są spokojne i szczęśliwe. Na dodatek twierdzą, że duże pieniądze to duże kłopoty:
1) bo w zasadzie po co nam duży dom (trzeba tyle sprzątać),
2) lepiej jeździć starym samochodem, bo przecież tyle jest kradzieży i nowy samochód na pewno nam ukradną,
3) po co jechać na wakacje w jakieś ciekawe zakątki świata – przecież można rozpalić grill na działce i pić sobie piwko (oczywiście to najtańsze) z sąsiadami.

Jestem przekonany, że spotkałeś się już z podobnymi stwierdzeniami. Z reguły te osoby dostosowują potrzeby do swoich finansów, a nie odwrotnie.
Ale prawda jest jedna - w głębi ducha każdy chce posiadać tyle pieniędzy, aby wystarczyło mu na to, czego sobie życzy! Wiele osób nastawia się negatywnie do pieniędzy, szuka usprawiedliwień i próbuje wszystkich przekonać, że pieniądze są złe. Według mnie osoby te stwarzają sztuczną „ochronę swojego lenistwa i bezczynności”. Jest im po prostu niesamowicie trudno zdobyć się na to, aby robić „coś dodatkowego”.

Czy chciałbyś ŻYĆ, czy tylko przeżywać?
Autor ebooka „Tylko Ty decydujesz” stanął przed bardzo trudnym zadaniem. Postanowił zmierzyć się z Twoimi przekonaniami na temat pieniędzy, dobrobytu, sukcesu i tego, że rzekomo jest on tylko dla wybrańców. Jeżeli dasz mu szansę – może to być Twój pierwszy krok w stronę ZMIANY. Jednak musisz być przygotowany na motywacyjnego kopa, który nie pozwoli Ci już tylko „przeżywać” Twojego życia. Całe Twoje wnętrze zacznie krzyczeć „Ja chcę więcej! ”.

Co się dzieje z psychiką człowieka, który latami wykonuje nielubianą pracę?
Człowiek powinien robić w życiu to, co lubi robić. Bardzo często jest jednak tak, że ludzie wykonują pewne czynności tylko dlatego, że muszą je wykonywać, bo przecież muszą zarobić na swoje rachunki. W różnych firmach można zaobserwować pewne stałe zjawisko. Jest to sytuacja, która bardzo mnie dziwi, ponieważ wielu ludzi zachowuje się w ten sam sposób. Wygląda to tak: rozpoczyna się nowy tydzień pracy - wszyscy przychodzą do firmy - i co się dzieje? Rozpoczyna się „wsteczne” odliczanie czasu, jaki pozostał do następnego weekendu.
Czy jest to normalna sytuacja? Jak myślisz, do czego może doprowadzić takie postępowanie?
Co stanie się z taką osobą po 5, 10, 15 latach wykonywania nielubianej pracy?
Jest na to pewne dobre określenie –  taki człowiek jest WYPALONY. Niechętny do żadnych działań, niechętny do inicjatyw, niemający za bardzo o czym rozmawiać, niemający ambicji, marzeń, pragnień. Zmęczony życiem i smutny.  Czy taki właśnie chcesz być za 15 lat? Czy chcesz przekazać swoim dzieciom tę życiową mądrość: "Praca nie jest po to, żeby ją lubić, tylko po to, żeby przynosiła pieniądze"?
Z taką świadomością wkroczą w swoje życie zawodowe... Czy myślisz, że im to przyniesie szczęście?

Udane życie.
Dodaj smaku Twojemu życiu, niech będzie SŁODKIE, a nie gorzkie!

Tylko Ty decydujesz
Tytuł tego ebooka jest tak naprawdę mottem naszego życia. Jeśli się z nim nie zgadzasz, jeśli uważasz, że to inni (np. rząd, gospodarka, szef) blokują Cię przed rozwojem finansowym – masz do tego prawo. Każdy ma prawo do wymówek, które chronią go przed działaniem i które zapewniają mu przeciętność. Pytanie tylko, czy tego chcesz? Jeśli chcesz od życia czegoś więcej – dowiedz się, jakie podjąć ku temu kroki. Mogę Cię zapewnić, że istnieją sprawdzone sposoby na samodzielne kształtowanie Twojej rzeczywistości.
Być może wystarczy jedna inspirująca myśl do tego, aby coś się zmieniło. Może ta jedna myśl rozpocznie pewien proces, który wywoła burzę kreatywności z Twojej strony. Działaj! A po przeczytaniu tego ebooka  bezczynność stanie się Twoim wrogiem. 
                

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń