SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

6 postaw wspaniałego pracodawcy

Rozwijanie biznesu opiera się na rozwoju pracowników, gdyż oni poszerzają zakres twojego działania. Biznes jest kojarzony nie z budynkiem, w którym się znajduje, ale z ludźmi, którzy w nim pracują. Im lepszą będziesz miał relację ze swoimi pracownikami, tym bardziej będą Ci oddani.

Wielokrotnie słyszę pytanie: "Co mam robić, aby pracownicy mi ufali?", a jeszcze częściej "Dawidzie, jak mogę zaufać moim pracownikom tak, jak ty ufasz swoim?". Zaufanie jest fundamentem każdej relacji, czy w to miłości czy też w biznesie. Zaufanie musi być wzajemne. Pracownicy będą na tyle ufali tobie, na ile ty będziesz im ufał. Masz przed sobą długotrwałe zadanie, nad którym musisz pracować.

Poniżej opisałem sześć postaw, które charakteryzują wspaniałego pracodawcę.

Postawa 1: Miej pozytywny wpływ na pracowników. Należy bardzo mocno podkreślić to, jak ważne jest ciągłe przejawianie pozytywnej postawy, szczególnie wobec pracowników. Postawa jest zaraźliwa. Zaraź każdego radością, zadowoleniem, uczciwością i prawością. Gdy, jako pracodawca, nasycisz miejsce pracy pozytywnym wpływem, stanie się ono o wiele bardziej produktywne.

Postawa 2: Zawsze okazuj szacunek pracownikom. Podstawową potrzebą każdej ludzkiej istoty jest uczucie bycia szanowanym. Dawno temu nauczyłem się, że na szacunek trzeba zapracować, a nie oczekiwać, że on się należy. Jeśli okazujesz szacunek, w zamian każdy dobry pracownik odpowie tym samym. To prosta zasada relacji biznesowych.

Postawa 3: Zachęcaj pracowników do osobistego i zawodowego rozwoju. Pomoc pracownikom w osiąganiu wyższego poziomu osobistego lub zawodowego jest jednym ze sposobów okazywania im szacunku. Chcę na przykład, aby moi pracownicy byli najlepszymi, jak tylko można, sprzedawcami biletów lotniczych. W tym celu wysyłam ich na mój koszt na seminaria szkoleniowe, które zwiększą ich wiedzę i umiejętności.

Postawa 4: Ufaj pracownikom i przekazuj im odpowiedzialność. Jako pracodawca jesteś również liderem. Dobrzy liderzy przekazują odpowiedzialność podwładnym, którzy przejawili zdolności do poradzenia sobie z przekazaną odpowiedzialnością. Jeśli chcesz, aby pracownicy stawali się coraz bardziej odpowiedzialni, powierzaj im coraz to większe zadania w biznesie. Pamiętaj, że nie dasz rady zrobić wszystkiego sam.

Postawa 5: Bądź otwarty na wkład i propozycje pracowników. Jednym z najpotężniejszych zasobów, jakie posiadasz, są twoi pracownicy. Można powiedzieć, że oni są twoją pierwszą linią pracującą w okopach. Wielokrotnie będą mieli pomysły i rozwiązania problemów, których ty nie dostrzegasz. Dzieje się tak dlatego, że to oni codziennie pracują nad wszystkimi szczegółami biznesu i bezpośrednio stykają się z problemami. Jest naturalne, że szukają rozwiązań problemów, na które napotykają. Gdy słuchasz ich i rozmawiasz z nimi o ich pomysłach, czują się ważniejsi i postrzegają siebie jako część biznesu. To zwiększa ich szacunek wobec ciebie i powoduje, że czują się bardziej związani z firmą. Im bardziej będą związani z tobą i z firmą, tym bardziej lojalni będą wobec ciebie.

Postawa 6: Zachęć pracowników do wykazywania inicjatywy. Najszybszy sposób na zrujnowanie pracownika to pozbawienie go inicjatywy. Staraj się raczej zachęcać do przedsiębiorczości i zawsze nagradzaj za nią pracowników. W ludzkiej naturze leży dążenie do nowych osiągnięć i do doskonałości. Jest to możliwe tylko poprzez wykazywanie własnej inicjatywy, więc zawsze ją wspieraj i nigdy nie zniechęcaj swoich pracowników.

David Tinney

Autor artykułu jest amerykańskim przedsiębiorcą, który rozpoczynając od zera zbudował dwie duże firmy: Adventure Travel Service i Rapid Check Recovery Systems w Oklahomie. Bedąc menadżerem w obu firmach zaangażowany jest w ich sprzedaż i marketing. Od 1995 podróżuje do Europy Wschodniej (głównie na Ukrainę) prowadząc seminaria biznesu i dzieląc się kluczami do sukcesu. Jest autorem dwóch książek. Będąc doskonale zaznajomionym w realiach świata biznesu jest w stanie udzielić praktycznych wskazówek jak uniknąć błędów i dźwignąć biznes na wyższy poziom.

źródło: bogatyojciec.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń