SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Jak więcej zarabiać pracując mniej!

 
Przychód pasywny- czyli raz się napracuje i osiągaj zyski z tego powodu- każdy bogaty człowiek ma przychód pasywny.

Jak więcej zarabiać pracując mniej!

Idea tego podejścia jest dość prosta. Trzeba się najpierw napracować żeby potem się lenić.

Przykładem jest:

* Pisanie książek
* systemy MLM .
* programy partnerskie czyli e-biznes
* Giełda Papierów Wartościowych. Inwestycje w
* Nieruchomości
* Biznes
* i wiele innych

Jednym punktem wspólnym jest to że ktoś pracuje za ciebie i nie oznacza to że ty nie musiałeś/aś pracować na to. Tak naprawdę trzeba sie mocno napracować. Nie oznacza to również że musisz przestać pracować i nawet nie sądzę że chciałbyś przestać bo to wymaga pasji i poświęcenia a pasja jest przecież na całe życie.

Praca na etacie też ma swoje w pewnym sensie przychody pasywne i można to nazwać emeryturą. Nie pracujemy już a mamy co miesiąc pieniądze. Ale jest to złudne podejście i jeśli myślisz ,że tak jest dobrze to kandydatem na bogatego człowieka nie jesteś. Emerytura jest ułamkiem twojej pracy. Przez ¾ lub jeszcze dłużej życia pracujesz. To znaczy również że ktoś korzystał z twoich pieniędzy przez ¾ twojego życia. Dla bogatego pieniądze musza być jak najszybciej w jego posiadaniu i na pewno chciałby pieniądze za swoją pracę otrzymywać codziennie.

Pracownicy etatowi zostają wynagrodzeni za swoja pracę co miesiąc. Taki pracownik może zostać zwolniony i dochód przepada. Oznacza to ,że cały czas trzeba pracować aby otrzymywać pensje. W życiu jednak nie jest tak ,że od razu możemy pracować nad pasywnym dochodem. Trzeba również, jeść i gdzieś mieszkać. Dlatego praca jest ważna ale naszym celem nie jest emerytura. Wyrzućmy ją do kosza a pracę etatowa traktujmy jako naukę i częścią naszego planu bogacenia się. Obecnie czyli w sierpniu 2008 roku nastąpiła korekta na GPW. Może być to również początkiem krachu rynkowego. Coraz więcej ludzi przechodzi na emeryturę z wyżu demograficznego i wielu ekspertów przestrzega przed krachem. Trzeba się zabezpieczyć i powiększać swój kapitał. Obecny świat szybko się zmienia i nie oczekujmy, że tak samo będzie jeśli będziesz przechodził na emeryturę.

Jeśli chcemy mniej pracować nie możemy myśleć o normalnej emeryturze, jej po prostu niema. Musimy sobie sami stworzyć plan emerytalny. I możemy to zrobić dzięki wielu metodom, podanym wyżej. Naszą przysłowiową emeryturkę możemy dostać dużo wcześniej niż po 40 latach pracy.

Raz zrobiona praca jest zrobioną i nie trzeba jej powtarzać . Nie trzeba również pracować za pieniądze. Wszytko to co robie jest za darmo tak jak ten artykuł, jednak jest on częścią mojego planu i biznesu. To system na mnie zarabia a ja tworzę tylko system. Tak samo robi pisarz . On pisze książkę która zarabia. Inwestor giełdowy kupuje akcje które potem wzrastają i zarabia . On musi jednak na początku wybrać te akcje które będą wzrastać.

Na rynku obecnie jest dużo możliwości aby być bogatym, jednak bogatym nie zostaje się tak od razu. Jest jeszcze więcej książek na ten temat które warto przeczytać jeśli tylko chcesz powiedzieć swojemu szefowi „zwalniam się” . Ja jako szef nie chciałbym tego słyszeć, ale przecież praca to nie więzienie i kto chce nie musi chodzić do pracy.


Dowiedz się:


Jak pracując mniej, zarabiać więcej


3 kroki do wolności finansowej---------------------------
Autorem tekstu jest Błażej Biskupski coaching
źródło: artelis.pl 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń