SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

5 mitów na temat zarabiania


Istnieje wiele popularnych mitów na temat zarabiania pieniędzy. Mity te to przekonania, które przejęliśmy słuchając i naśladując naszych rodziców, nauczycieli i inne ważne osoby w naszym życiu (tzw. autorytety). Oto najbardziej popularne z nich:

1. Tylko ciężka praca zaprowadzi cię do zdobycia bogactwa.
Skąd wzięło się takie przekonanie? Jeśli twoi rodzice (lub jedno z nich) przychodzili po pracy do domu wykończeni, w dodatku nie było ich całymi dniami, nabrałeś prawdopodobnie przekonania, że praca MUSI BYĆ CIĘŻKA, inaczej nie zarobisz.

Podobnie jeśli pracujesz tylko dla pieniędzy, prawdopodobnie już zdążyłeś zauważyć, że pieniądze nigdy nie są dostateczną nagrodą za wykonywaną pracę. Ponadto ludzie, którzy pracują jedynie dla pieniędzy, mają tendencję do zadłużania się i niekończącego się spłacania rat za  rzeczy, które kupili tylko dlatego, by dać sobie nieco satysfakcji, której nie znajdują w wykonywanej przez siebie pracy.

W rzeczywistości bogaci ludzie pracują o wiele mniej i o wiele lżej niż biedni. Nie musisz pracować ciężko, wystarczy, że będziesz pracować mądrze


2. Praca nie ma służyć twojemu zadowoleniu i przyjemności.

Ten mit wiąże się bezpośrednio z poprzednim. Ludzie, którzy się nim kierują, wykonują mało atrakcyjne lub wręcz znienawidzone przez siebie zajęcie tylko ze względu na to, że są dobrze opłacani. Nieważne zatem jest tu twoje zadowolenie z wykonywanej pracy, ono w zasadzie byłoby nawet nie na miejscu.

3. Właściwe zajęcie  jest kluczem do sukcesu finansowego.

Gdyby tak było to ludzie w jednym zawodzie bez wyjątku zarabialiby miliony, podczas gdy w innym – tym rzekomo niewłaściwym – klepali biedę.

Jak wszyscy wiemy, w każdym zawodzie znajdą się ludzie odnoszący olbrzymie sukcesy finansowe oraz tacy, którzy ledwie wiążą koniec z końcem.

4. Formalna edukacja zapewni ci sukces finansowy.

Gdyby było to rzeczywiście prawdą, wszyscy doktorzy i profesorowie na uczelniach byliby najbogatszymi ludźmi na świecie.

Zdobycie formalnej edukacji nie jest i nigdy nie było warunkiem bogatego życia. Najczęściej to nie to, czego się nauczyłeś w szkole, ale to, czego się uczysz po szkole jest w stanie uczynić cię człowiekiem sukcesu. Gwarantem twojego sukcesu, również finansowego jest nieustanne doskonalenie się w wybranych przez siebie dziedzinach oraz rozwój osobisty.

5. Nie ma wystarczającej ilości pieniędzy dla każdego.

Ten mit wywodzi się z teorii niedostatku i ograniczeń, w których żyliśmy wiele lat w Polsce.  Im więcej masz, tym mniej zostaje dla innych. Dodatkowo mit ten doskonale współgra z filozofią kościoła katolickiego – lepiej być biednym i prawym niż bogatym i złym.

Ludzi, mających takie przekonanie, zazwyczaj oburza wręcz bogactwo innych. Ale jak na ironię, to właśnie to ślepe oburzenie utrzymuje ich w biedzie, ponieważ musieliby oni taką postawę przyjać w stosunku do siebie, gdyby nagle stali się bogaci.


-------------------------------
Jesteś zainteresowany zdobyciem dodatkowego źródła pasywnego dochodu? - http://biznes-w-sieci.pl
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń