SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Jak podnieść poczucie własnej wartości – 7 super porad


Poczucie własnej wartości ma wpływ na większość aspektów twojego życia. To właśnie samoocena jest czynnikiem, który zadecyduje czy podążysz drogą do zrealizowania własnych marzeń i osiągniesz życiowe sukcesy czy zostaniesz tam gdzie jesteś na zawsze. 


Uwierz, że zasługujesz na więcej. Twoje wewnętrzne przekonania decydują o przyszłych osiągnięciach. Jeśli wierzysz, że zasługujesz na więcej to nic cię nie powstrzyma. Czy wiesz jak podnieść poczucie własnej wartości? Przedstawiam 7 niezwykle skutecznych sposobów.

Odkryj i wykorzystaj swoje możliwości.

 
Co zrobić aby stać się człowiekiem który czerpie radość z nauki, wykorzystuje w pełni swoje możliwości i jednocześnie ma mnóstwo czasu na własne przyjemności? Jak z uśmiechem i podniesioną głową radzić sobie w szkole, na studiach, w pracy czy biznesie?

W erze wszechobecnej telewizji i komputerów coraz rzadziej sięgamy po słowo pisane – książki, artykuły, czasopisma. Dlaczego tak się dzieje?

Czy Rzeczywiście Mamy Wpływ na Nasz Charakter?

 
Kto decyduje o naszych silnym charakterze i dlaczego my sami? Czy rzeczywiście mamy wpływ na nasz charakter, czy też charakteru nie możemy zmienić i wzmocnić?

Czym jest charakter? Rzeczywiście jest on wrodzony, i nie mamy na niego wielkiego wpływu? Czy niektórzy nie idą przypadkiem na łatwiznę mówiąc:

Podstawy teorii motywacji

 
Wielu specjalistów od rozwoju osobistego zgodzi się z tym, że umiejętność motywacji jest jednym z najważniejszych aspektów w dążeniu do celu. Chciałbym ci pokazać, że nie musisz w ogóle zwracać uwagi na motywację jeśli zatroszczysz się o coś o wiele ważniejszego. 

Ten artykuł kieruje uwagę na źródła motywacji, dzięki którym chęć działania będzie nijako produktem ubocznym. Motywacja, jaką przekazują trenerzy rozwoju osobistego to nadmuchiwanie balonika, który puszczony oddaje się niekontrolowanemu szaleństwu by po krótkiej chwili opaść bezwładnie na ziemię.

Słowa i myśli, które blokują spełnianie marzeń

 
Każdy z nas ma swoje marzenia i pragnienia. Niektóre realizują się szybko, inne wolno, a jeszcze inne nie spełniają się wcale. Mówimy wtedy o szczęściu i pechu. Czy zatem szczęście lub pech przychodzą do nas bez powodu?

Ludzki umysł nadal pozostaje wielką tajemnicą. Jednak on podzielony na poszczególne funkcje odpowiada za nasze życie. Nikt z nas nie myśli o tym, żeby płynęła krew w żyłach, czy o trawieniu posiłku, lub gojeniu się ran. To dzieje się samo. Podobnie jest z naszymi myślami. Dawno zostało ustalone, że myśli to fale. Jednak tylko precyzja w wyrażeniu myśli może sprawić, że otrzymam to czego pragnę, lub nie. Na drodze do realizacji marzeń znaczącą rolę odgrywa intuicja. Jeżeli słucham intuicji wiem, że postępuje słusznie i czasem nawet mogę mieć wrażenie, że postąpiłem źle, lecz czasem trzeba wykonać ruch, który nie przysparza nam satysfakcji.

Łączna liczba wyświetleń