SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Podstawowe założenia NLP

Wiele osób pyta mnie, co to jest NLP? Pytają w związku z wieloma negatywnymi opiniami, z którymi spotykają się na jego temat. Odpowiedź na to pytanie postaram się zawrzeć w tym krótkim artykule, posługując się głównymi założeniami NLP.

Neurolingwistyczne programowanie (NLP) jest dziedziną psychologii z nurtu poznawczo - behawioralnego, która zajmuje się sztuką komunikacji i programowaniem zmiany w życiu osobistym, jak i zawodowym. Techniki NLP wykorzystuje się w sprzedaży, przywództwie, rozwiązywaniu konfliktów, budowaniu dobrych relacji z ludźmi, terapii i wielu innych. Zapraszam w podróż po kluczowych założeniach tej dziedziny.

Jakie są przyczyny braku asertywności?

Asertywność jest obecnie bardzo popularnym tematem. Zanim zajmiemy się praktyczną nauką zachowań asertywnych, warto przyjrzeć się temu, dlaczego tak wiele osób uważa, że ma z nią problem. 


Asertywność jest obecnie w branży ‘samorozwojowej’ tematem bardzo ‘na topie’ – zainteresowanie jakimiś formami doskonalenia swoich umiejętności w tym aspekcie jest ogromne. Można by wręcz mówić o modzie na asertywność, ale jeśli przyjrzymy się z bliska osobom zainteresowanym, to widać że nie jest to moda, a rzeczywiste potrzeby. Po prostu ogromna część naszych rodaków nie potrafi komunikować się asertywnie – odmawiać, prosić, wyrażać swych opinii czy emocji.  Warto więc zastanowić się nad tym, jakie są tego przyczyny.

Łączna liczba wyświetleń