SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Bądź negatywnym optymistą!

 
Przyglądałeś się kiedyś osobom odnoszącym największe sukcesy? Czy chodzą oni zadowoleni z życia, pozytywnie nastawieni do wyzwań jakie ono przed nimi stawia? A może chodzą z nachmurzoną miną i kiedy wpadną na ciekawy pomysł przedstawiają sto argumentów na jego niekorzyść? Poznajmy ich sekret!

Najważniejsza cechą pozwalającą na osiągnięcie sukcesu zarówno w biznesie, jak i w życiu prywatnym jest optymizm. Przyczyna jest prosta - optymiści mają nierealistyczne oczekiwania dotyczące ich własnego sukcesu. W rezultacie, są oni skłonni wypróbowywać o wiele więcej możliwości bez pozostawania zniechęconymi w obliczu niepowodzeń. W dodatku, przez swoją nierealistycznie pozytywną postawę są oni skłonni wytrzymać większą ich ilość i dłużej są skłonni kontynuować wykonywanie swojej pracy nawet jeżeli przez dłuższy czas nie przynosi ona rezultatów jakich by oczekiwali, podczas gdy przeciętna osoba już by się na ich miejscu poddała.

Chcieć a móc

 
Widziałem ostatnio stronę o ludzkich pragnieniach - tysiące osób dzieliło sie swoimi marzeniami, zadziwiło mnie jedno...

Na pewnej stronie dotyczącej ludzkich celów (43things.com) - można poczytać o tym co różni ludzie chcieliby osiągnąć. Użytkownicy wpisują tam swoje marzenia, plany i potrzeby, zarówno na najbliższy czas, jak i na całe życie.

Łączna liczba wyświetleń