SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Magnetyczna osobowość - uśmiech

 
Już samo przymiotnik „magnetyczna” osobowość brzmi intrygująco. To „coś” tkwi w każdym z nas, tylko nie każdy korzysta z tego w efektywny sposób.

Nasza atrakcyjność jest szczególnie ważna, ponieważ wpływa na codzienne funkcjonowanie w obszarze prywatnym i zawodowym. Jak wskazują na to podręczniki i poradniki, jej poziom można podnieść w prosty sposób. Niezbędna do tego jest nasza samoświadomość, chęć doskonalenia i upór w dążeniu do celu.

Pisząc o magnetycznej osobowości, można poruszyć wiele zagadnień. Jednym z pierwszych skojarzeń związanych z tym tematem jest bez wątpienia czarujący uśmiech. Udowodniono, że spełnia on wiele różnych funkcji w zależności od sytuacji oraz kultury danego kraju.

Teza o wyjątkowości roli uśmiechu w naszym życiu nie jest wielkim odkryciem. Najbardziej znaną dyskusja na ten temat, były rozważania o obrazie Leonarda da Vinci Mona Liza. Już sam Zygmunt Freud zauważył, jak wielki wpływ na ludzi ma zaprezentowany na płótnie uśmiech. Rozpoczął swoja słynną psychoanalizę. Doszedł do wniosku, że to co zachwyca oko odbiorcy, to zagadkowy, czuły, a jednocześnie złowieszczy uśmiech. To w nim kryła się cała magia i wyjątkowość dzieła. Nic więc dziwnego, że obraz zyskał taką sławę, a kobiety przez wiele lat chciały upodabniać się do Mony Lizy. Każdy przecież chciałby intrygować i wzbudzać takie zainteresowanie swoją osobą.

W przypadku niektórych osób uśmiechanie się jest łatwością, innym sprawia trudność. Wpływ na to ma wiele czynników. Warto jednak wiedzieć, że w uśmiechu są zawarte cenne informacje o naszej osobowości, naszym temperamencie i samopoczuciu oraz aktualnych emocjach. Umiejętność ich odczytywania oraz interpretowania może przyczynić się do poprawy relacji z drugim człowiekiem.

Chcąc uświadomić sobie, jak ważną rolę odgrywa uśmiech w kreowaniu naszego wizerunku, odpowiedź sobie na proste pytanie. Jakimi ludźmi chciałbyś się otaczać: dobrymi, życzliwymi i uśmiechniętymi, czy dobrymi, życzliwymi i ponurymi? Która grupa wyzwoliłaby w Tobie większe pokłady energii, pobudziła chęć do działania i osiągania sukcesów?

Wybierając tę pierwszą opcję, pamiętaj, że to również Ty masz wpływ na kształtowanie się relacji z drugi człowiekiem. Swoją magnetyczną osobowością, czarującym uśmiechem i intrygującym spojrzeniem spowodujesz, że ludzie będą zabiegali o Twoją znajomość. Będziesz przyciągał i fascynował.

Dlatego chcąc wykształcić w sobie magnetyczną osobowość, nie zapomnij o uśmiechu:

* Asymetryczność naszego uśmiechu może informować o nieszczerości naszego komunikatu.

*Aby Twój rozmówca dobrze Cię zrozumiał, zawsze staraj się dostosować rodzaj uśmiechu do komunikatu i sytuacji.

*Nie przesadzaj z uśmiechem. Zbyt częste i niekontrolowane uśmiechanie się może spowodować, że będziesz odbierany jako osoba niekompetentna i niepoważna.

* Zwracaj uwagę na uśmiech drugiej osoby. Udowodniono, że kiedy osoba śmieje się szczerze, to zaangażowane są wszystkie mięśnie twarzy. Nieszczerość uśmiechu możne ujawniać się, gdy napięcie jest widoczne jedynie w okolicach ust.

*Czar uśmiechu wykorzystuj podczas flirtu. Delikatnie uniesione kąciki ust w połączeniu z zalotnym spojrzeniem wzbudzi zainteresowanie Twoją osobą.

* Jeśli zależy Ci na ukryciu emocji, to uśmiech może Ci w tym pomóc. Pamiętaj jednak, aby zrobić to umiejętnie, w innym wypadku sztuczność Twojego zachowania zostanie zauważona i w oczach innych spadnie Twoja wiarygodność.

* Jeśli chcesz, by Twój uśmiech był szczery i niewymuszony, to staraj się, by pojawiał się wraz ze słowami. W innym wypadku, brak spontaniczności może być zinterpretowany, jako nieszczerość.

* Altruiści uśmiechają się częściej. Dlatego jeśli chcesz swoją postawą deklarować dobre intencje bądź wzbudzać większe zaufanie, to uśmiech z pewnością będzie pomocny.

Uśmiech jest doskonałym narzędziem do nawiązywania relacji i kreowania wizerunku, ale jego funkcje są różne w zależności od kultury. Zauważono, że w Polsce, w relacjach zawodowych, osoby mniej się uśmiechają, ponieważ są wtedy postrzegane jako inteligentne i kompetentne. Dlatego pamiętaj, aby osiągnąć zamierzony cel dostosuj rodzaj uśmiechu i jego intensywność do aktualnej sytuacji.

------------------------
Daniel Bordman
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń