SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Źródło Siły


Drogi czytelniku, tematem dzisiejszego artykułu nie będzie „jak zarobić milion” ani „jak inwestować”, czy „jak uczyć się bardziej efektywnie”

Tematem dzisiejszego artykułu będzie Miłość – tak Miłość. I choć wydawać Ci się może, że są ważniejsze dziedziny do przestudiowania i artykuł ten nie pasuje treścią do portali internetowych traktujących o sukcesie, to musisz wiedzieć, że to właśnie Miłość jest jednym z najważniejszych czynników każdego sukcesu.

Wszystko się zmienia. Żyjemy w czasach gdzie liczy się refleks, szybkie myślenie, wiedza i spryt. Poświęcamy większość energii na zdobywanie i rozwój intelektualny. Sprzedajemy coraz więcej swojego drogocennego czasu marząc o wielkich pieniądzach i wysokich stanowiskach. Nasze życie przypomina nigdy niekończący się wyścig. Paradoksalnie, w pogoni za szczęściem stajemy się coraz bardziej nieszczęśliwi.

Czego tak naprawdę szukamy? Co jest Twoim celem? Co sprawia, że jesteś szczęśliwy i spełniony? Czego potrzebujesz, żeby każdego poranka uśmiechać się szeroko?


Gdybyś teraz zatrzymał się na chwilę i zastanowił się, to jak widzisz siebie w przyszłości? Gdzie jesteś?

Coraz częściej zaprzedajemy nasze duszę w pogoni za wielkim sukcesem, zapominając przy tym, że to co najważniejsze jest przecież niewidoczne dla oczu. To co najważniejsze jest widoczne tylko dla serca. Pewnie powinienem „otworzyć oczy” i „popatrzeć realnie na świat” a wtedy zrozumiałbym, że to o czym teraz piszę to tylko mrzonki lub jeszcze lepiej – bajki dla dzieci. Czyż nie tak?

„Liczą się pieniądze i seks! Miłości nie ma i koniec!” – tak wydaje się brzmieć motto dzisiejszych czasów.


Tak wiele razy słyszałem, że żyje marzeniami i jestem naiwny. Mówiono mi, że świat jest złowrogim miejscem i jeszcze nie dostałem porządnie po tyłku ale wszystko przede mną. No cóż, ostatnie piętnaście lat czekam cierpliwie na ten „wielki cios”, który zmieni moje pozytywne nastawienie ale jak na razie bez skutku.

Podejmę teraz ryzyko wystawienia się na ostrzał po raz kolejny i powiem, że nie tylko Miłość istnieje ale jest najważniejsza. Jest największą siłą i najbardziej wzniosłą ideą. Jest darem. Jest źródłem, z którego możemy czerpać nieskończoną energię i siłę zawsze kiedy tego potrzebujemy. Dodam jeszcze, że moim skromnym zdaniem każdy z nas jej szuka, a już najbardziej Ci, którzy ciągle powtarzają, że nie istnieje.

Walczymy i zdobywamy. Pniemy się po drabinie sukcesu i realizujemy marzenia i bardzo dobrze bo to właśnie jest Życie. Nie odbierajmy sobie jednak nadziei i siły. Nie podcinajmy sobie skrzydeł powtarzając w kółko, że nie ma prawdziwej Miłości.

Jeżeli ta wspaniała Miłość nie istnieje, to po co robimy to wszystko?

Dlaczego Jezus oddał za nas Życie na Krzyżu? – może piął się po drabinie sukcesu a ten „drobny” gest był warunkiem otrzymania awansu??

Dlaczego książki o romantycznej miłości pełnej uniesień robią tak ogromną furorę?

Seks jest cudowny, bez dwóch zdań! - jest fantastyczną zabawą dwojga ludzi, formą wyrażania pasji i namiętności. Cudownym sposobem pojednania się. Kochając się jesteśmy sobą, cieszymy się drugą osobą w pełni. Nie myślimy o bzdurach. Jesteśmy całkowicie pochłonięci momentem. Jest to jedna z najwspanialszych zabaw jaką podarował nam Bóg.I tak właśnie powinniśmy na to patrzeć. Seks nie jest sposobem na życie, ani sposobem na przejęcie władzy. Nie powiniem być również ucieczką.

Jest cudownym sposobem na wyrażanie siebie.

Miłość natomiast jest źródłem nieograniczonej siły. Zastanów się teraz jak czujesz się kiedy jesteś zakochany? Czy jest coś bardziej przyjemnego?

Cały świat uśmiecha się do Ciebie i dosłownie chce Ci się żyć. Jesteś gotów rzucać się na najgłębszą wodę i podejmować największe ryzyko. Masz siłę, żeby przejść dodatkową milę jeśli będzie trzeba i robisz to z uśmiechem na twarzy. Ofiarowanie siebie sprawia Ci przyjemność. Cieszysz się z wszystkiego co możesz zrobić dla tej drugiej osoby. Kochasz a Twoje serce przepełnione jest radością i życzliwością. Do wyzwań i nieprorozumień podchodzisz z dystansem i uśmiechem ponieważ nic nie może zmącić Twojego spokoju ani zabrać Ci szczęścia. Jesteś bardziej spełniony i efektywny. Pracujesz lepiej i jesteś spokojniejszy. Możesz mieć ciężki dzień w pracy ale wystarczy jeden sms od ukochanej osoby i już wszystko jest w porządku. Odnosisz sukcesy w życiu zawodowym, a po powrocie do domu czeka na Ciebie ta druga wspaniała połowa. Jesteście razem i nie potrzebujesz niczego więcej.

Jeżeli nie wierzysz w Miłość to przeanalizuj proszę swoje zachowania i nastawienie i odpowiedz sobie w ciszy na pytanie jak wygląda Twoje życie? Czy jesteś spełniony i szczęśliwy?

Nawet najwięksi „twardziele” i najbardziej niezależne kobiety, które spotkałem w moim życiu marzą ukradkiem o wspaniałej miłości. Nie mówimy o tym głośno, bo może tak jest bezpieczniej. Może nie chcemy wystawić się na pośmiewisko rozmawiając o temacie tak przecież w dzisiejszych czasach mało popularnym. Może nie chcemy o tym rozmawiać, bo byliśmy zranieni w przeszłości. Może nawet nie jeden raz i teraz nasze doświadczenie podpowiada nam, że tak jest lepiej.

Jeżeli jednak zajrzysz w głąb siebie to zrozumiesz, że miłość jest brakującym ogniwem. Jest nieodzownym czynnikiem każdego sukcesu ale co najważniejsze jest sposobem na cudowne życie. Ucz się siebie i staraj się być lepszy każdego dnia, nie tylko dla innych ludzi wokół Ciebie ale przede wszystkim dla siebie samego. Żyj każdą chwilą i kochaj. Jesteś wspaniałą osobą i masz wiele do zaoferowania światu. Z miłością w sercu i spokojemy ducha pokonasz każdą przeszkodę napotkaną na ścieżce sukcesu a droga, którą przemierzasz okaże się być łagodnym szlakiem pełnym niesamowitych niespodzianek.

Nikt z nas nie jest samotną wyspą. Po co Ci wszystkie Skarby świata, jeżeli nie będziesz miał kogoś z kim mógłbyś się nimi podzielić?

Życzę Ci namiętności, ciepła, cudownej pasji i energii potrzebnej do osiągnięcia każdego sukcesu. Życzę Ci odwagi i cierpliwości. Przede wszystkim jednak życzę Ci pięknej Miłości.

„Miłość jest radością świata, słońcem życia, wesołą melodią na pustyni.”
Bolesław Prus

-------------------
www.solecki-coaching.pl
źródło: sukceslink

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń