SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Dlaczego warto (bądź nie) prowadzić własną firmę?

 
Czy zastanawiałeś się już, co chcesz robić w przyszłości? Jakie studia i zawód wybrać? A może nie podoba się Ci się pomysł pracy dla kogoś? Lub z jakiegoś innego powodu myśl o zostaniu szarym pracownikiem jest dla Ciebie przygnębiająca?

W takim razie zastanów się nad pracą na własny rachunek. Zostań przedsiębiorcą!

Prowadzenie własnej firmy ma wiele zalet:


- Własna działalność oferuje poczucie niezależności od zwierzchnika.

- W dodatku możesz zarabiać zakładając firmę opartą na własnym pomyśle, hobby lub ulubionej czynności.

- Rozwijając własną firmę poczujesz ogromną satysfakcję. Widząc, że Twój pomysł sprawdził się na rynku
oraz przynosi coraz większe zyski, wzmocni się u Ciebie poczucie własnej siły i rozwiną talenty.

- Jesteś niezależny. Sam ustalasz godziny pracy. Wybierasz pracowników oraz termin urlopu.

Pamiętaj, że praca na własny rachunek to nie tylko same korzyści:
 
- Przygotuj się na ryzyko. Każda Twoja czynność jest ryzykowna. W końcu wszystko, co robisz ma wpływ na firmę, pracowników itp.

- Ucz się. Od przedsiębiorcy wymagana jest podstawowa znajomość wszystkich dziedzin związanych z własnym biznesem. Dlatego, szczególnie na początku, powinieneś się cały czas dokształcać.

-Zyski pojawią się z czasem. Na początku przygotuj się na małe zarobki. Dochody wzrosną wraz z doświadczeniem i własnym rozwojem.

-Przygotuj się na porażki. Twoje pierwsze firmy upadną. Ale wraz z każdą porażką będziesz nabywał coraz więcej doświadczenia. Dzięki czemu każdy następny biznes będzie lepiej prosperował i przynosił większe zyski.

Do założenia własnej firmy wcale nie potrzebujesz specjalnych zdolności! Nie przeszkodzi Ci nawet brak pieniędzy. Wystarczy wybrać taki biznes, aby odpowiadał Twoim zainteresowaniom i talentom.

Najlepiej, jeśli na początku zaczniesz od spółki z doświadczonym biznesmenem. W zamian za swój czas, entuzjazm i inwencję otrzymasz kapitał i doświadczenie partnera. Nie musisz posiadać nawet wyższego wykształcenia. Choć jest ono niezmiernie pomocne, jeśli chcesz specjalizować się w jednej dziedzinie (np. konkretnych usługach).

Jeśli tylko nie boisz się ryzyka, chcesz pracować dla siebie, a nie dla szefa i chcesz wykazać się kreatywnością – zastanów się nad własna firmą.

-----------------------
źródło: mentora.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń