SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Jak pokonać stres i zyskać więcej energii?

 
Czy czujesz, że ilość stresu cię przerasta i przygniata? Nie wiesz jak masz zrzucić ten ciężar? Za chwilę poznasz kilka prostych sposobów, na radzenie sobie ze stresem.  Metody te można wykorzystać w najróżniejszych sytuacjach.

W obecnym tempie życia łatwo ulec zmęczeniu, zdenerwowaniu i napięciu, których wynikiem jest stres. To dlatego tak ważne jest by poznać konkretne metody na radzenie sobie ze stresem.

Stres ma swoje konkretne przyczyny i mogą one znajdować się niemalże wszędzie, zarówno w pracy jak i w domu. Stres może być spowodowany finansami, zdrowiem, rodziną, karierą zawodową czy chociażby małymi nieistotnymi sprawami dnia codziennego jak korki, kolejki, problemy w urzędach, nieuprzejmości.
Stres jest zjawiskiem bardzo złożonym jednak jest on także niezbędny w pewnych sytuacjach (np. zagrożenie życia). Jedno jest pewne – ciągły, nieadekwatny do sytuacji, stres może pozbawić cię energii i wprowadzić w poważne problemy zdrowotne.

Jak więc radzić sobie ze stresem i jak złagodzić jego negatywne skutki? Jak zebrać energię do działania, gdy nerwy „zżerają” dobre chęci? Oto 5 niezwykle skutecznych sposobów na rozładowanie stresu już teraz.

W samotności jest ukojenie

Nawet kilka chwil w samotności pomoże ci zebrać myśli i uspokoić ciało. W ciszy zrelaksujesz się w pełni. Odpoczynek w ciszy skutecznie uśmierzy napięcie, zwłaszcza, gdy czujesz, że masz zbyt wiele na głowie. Dzięki samotności uzyskasz jasne widzenie i być może znajdziesz odpowiedzi na dręczące Cię pytania. Umysł ma niezwykłe możliwości, gdy dasz mu szanse podsunie tobie rozwiązania nawet na najtrudniejsze problemy. Wiedzą o tym jogini i osoby ćwiczące medytacje. Pamiętaj by zapewnić sobie odrobinę ciszy każdego dnia. Może to być spacer po lesie, przebywanie w domu (jednak bez TV, radia, Internetu) lub medytacja.

Wiele osób stwierdza, że nie ma na to czasu. Czyżby? Praca w nerwach jest nieefektywna, pozbawiona koncentracji i wymaga większej ilości czasu. Czy nie lepiej będzie dać sobie czas na regenerację by powrócić z nowymi siłami do pracy?

Wdzięczność za wszystko co mam…

Czasem, zwłaszcza w sytuacjach stresujących wydaje się, że wszystko co dzieje się wokół jest zbyt ciężkie, zbyt trudne, ponad siły. Odwrócenie uwagi od trudnych rzeczy może zdziałać cuda, zwłaszcza, gdy jest to stres przewlekły.

Skoncentruj się na tym, co masz w życiu dobrego, za co jesteś wdzięczny.

Wypisz to wszystko na kartce lub załóż do tego specjalny zeszyt. Dzięki skupieniu się na pozytywnych sprawach poczujesz więcej spokoju, radości i dostrzeżesz, że wcale nie jest aż tak źle.

Wdzięczność można okazać za najprostsze rzeczy:
-smaczny posiłek;
-słońce w piękny dzień (lub deszcz jak wolisz)
-możliwość posłuchania ulubionej muzyki
-obejrzenia ulubionego programu w TV
-przyjemnie spędzony czas z bliską osobą
itd. itd.

Zapisz już teraz, za co jesteś wdzięczny w życiu… Na pewno znajdzie się tego mnóstwo.

Śmiech powoduje relaks

Szukasz skutecznego leku na wszystko? Jest nim śmiech. Nie tylko redukuje stres, ale także obniża ciśnienie krwi i wzmacnia system odpornościowy. Zastanów się jak możesz dostarczyć sobie więcej radości w ciągu całego długiego dnia. Co powiesz na dobry film komediowy lub kabaret, spotkanie ze znajomymi lub opowiadanie dowcipów z bliską osobą?

Śmiech bez powodu także pozwoli rozładować napięcie. Ciało zawsze podąża za umysłem, tak jak umysł za ciałem – są one zależne, więc poczujesz relaks, gdy tylko skoncentrujesz się na pozytywnych aspektach i zaczniesz się śmiac. To szybki sposób na relaks.

Zmiana zachowania – zmiana nastroju

Zmień pozycje ciała. To proste ćwiczenie na rozładowanie napięcia. Sama zmiana pozycji ciała wpływa automatycznie na zmianę sposobu myślenia. Gdy siedzisz skulony i przygarbiony to stres kumuluje się w tobie, mięśnie napinają się a oddech staje się płytki. Wstań i wyprostuj plecy, patrz prosto przed siebie i oddychaj głęboko. W tej pozycji znacznie ciężej jest się stresować.

Odrobina ruchu – mnóstwo korzyści

To również jedna z cudownych recept nie tylko na pozbycie się stresu, ale także na długie i zdrowe życie. Dzięki ćwiczeniom poczujesz znaczny przypływ energii, rozładujesz napięcie oraz poprawisz samopoczucie. Za sprawą endrofin wytwarzających się w mózgu, poczujesz radość i relaks.

Wybierz ćwiczenia, które sprawiają tobie przyjemność. Rozważ jogę, taniec, nordic walking, bieganie, pływanie, rower. Dobierz ćwiczenia pod względem własnych upodobań. Pamiętaj o głównej zasadzie: czas na ćwiczenia powinien być relaksem a nie przymusem. Dzięki takiemu podejściu wyrobisz w sobie pozytywny nawyk ćwiczeń i będziesz chętnie do nich wracać.

Nigdy nie ignoruj sygnałów, jakie wysyła twoje ciało. Chroniczny stres może być naprawdę niebezpieczny dla zdrowia. Zadbaj o swoje ciało i umysł by służyły tobie przez długi i szczęśliwy okres życia.

-----------------------------------
Poznaj więcej strategii skutecznego działania i zapisz się na darmowy kurs „Zmień Swoje Życie w 6 prostych krokach
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń