SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

5 Fundamentalnych zasad sukcesu

 
Odkryj 5 fundamentalnych zasad sukcesu. Są to zasady uniwersalne, które działają dla każdego, każdego dnia, o każdej porze i gwarantuję Ci, że działają wszędzie!

Zasad czy tak zwanych kluczy do sukcesu jest dosłownie mnóstwo. Połapać się w nich jest bardzo ciężko, a wyselekcjonować te najskuteczniejsze  jest jeszcze trudniejszym zadaniem.

Wiem, że jesteś osobą, która wyjątkowo ceni sobie swój czas i dlatego wybrałem według mnie 5 najlepszych i fundamentalnych zasad sukcesu osobistego.

Każda przygoda zaczyna się od pierwszego, najważniejszego kroku, nie inaczej jest z pięcioma zasadami sukcesu. Wszystkie cztery nie będą miały takiej dużej mocy jak w połączaniu z pierwszą zasadą.

Jeżeli chcesz stać się mistrzem własnego przeznaczenia, budowniczym swoich marzeń, to musisz znać swój cel, dla każdej akcji jaką podejmujesz! To jest właśnie pierwsza zasada. Jeżeli np. zapisujesz się na jakieś szkolenie, to zadaj sobie pytanie czego oczekuję od tej sytuacji? Jakich rezultatów się spodziewam? Działanie z wizją skierowaną na zrealizowanie celu czy rezultat, jest dużo mocniejsze, niż działanie po omacku. Mając kompas o wiele łatwiej się poruszać w nieznanym terenie niż bez niego prawda?

Drugim krokiem, albo drugą zasadą jest podjęcie akcji. Działanie, działanie i jeszcze raz działanie. Nie ma substytutu dla akcji. Afirmacje, medytacje, mantry, manifestacje czy pozytywne myślenie są świetne, ale bez podjęcia akcji za dużo Ci nie dadzą. Można cały czas stać na dobrej ścieżce, ale jak się nie ruszysz to nie dojdziesz do celu.

Trzecia zasada to świadomość tego czy działamy skutecznie i efektywnie. Wbrew pozorom, nie każdy widzi rezultaty ze swoich akcji, a jest to ważne ponieważ, gdy widzimy, że coś idzie nie tak, to od razu zmieniamy taktykę i działamy inaczej i tak, aż do skutku. To właśnie jest czwarta zasada. Elastyczność zachowań. Jeżeli nam nie idzie, to nie robimy tego w kółko, aż może w końcu, zdarzy się cud i osiągniemy upragniony rezultat. NIE! Zmieniamy strategię, wyciągamy wnioski ze wcześniejszej, analizujemy co poszło nie tak i szukamy rozwiązania dla problemu. Tak robią ludzie, którzy nastawiają swój stan umysłu na sukces.

Ostatnią zasadą jest konsekwencja w działaniu. Determinacja, a właściwie jej poziom odróżnia ludzi co chcą więcej i mają więcej od przeciętnych. Nic wartościowego nie przychodzi łatwo, a trudności czekają nas przez całą drogę prowadzącą do sukcesu, ale dla zdeterminowanych i konsekwentnych ludzi pikuś.

Żadna wspaniała rzecz nie została stworzona bez entuzjazmu i konsekwencji w działaniu.

------------------------
Patryk Ziomek
http://produktywnosc.patrykziomek.pl/index.html
Apogeum Produktywności
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń