SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Finansowa niezależność w pigułce


Czym tak na prawdę jest finansowa niezależność? Jak można być finansowo niezależnym? Na co dzień słyszymy, że ludzie wydają więcej niż zarabiają, co odbija się na ich finansach. Zadłużają się zamiast rozwijać aktywa i czerpać z nich coraz większe zyski.

Słyszymy również o takich, którzy mają wszystko o czym można tylko pomarzyć - dom, wspaniałe wakacje z rodziną, luksusy. Czy jedynym sposobem na zdobycie luksusów jest kolejny kredyt? Wszystko zależy od nas samych, od naszych pragnień oraz od podejścia w jaki sposób wydajemy nasze pieniądze.

Kilka kroków finansowej niezależności:

Wiedza o finansach - Jest to najpotężniejsza wiedza jaką może posiadać człowiek, gdyż dzięki niej potrafimy zarządzać przepływem naszych pieniędzy. Szkoła niestety nie przygotowała nas w tym kierunku, ponieważ uczy ludzi jak pracować dla kogoś zamiast jak prowadzić firmy. Dlatego warto zasięgnąć po tą wiedzę samemu i być na bieżąco w świecie finansów.

Inwestuj nie oszczędzaj - wpłacanie swoich pieniędzy na konto oszczędnościowe jest zdecydowanie lepsze od braku oszczędzania. Jednak minie sporo czasu zanim oszczędności przerodzą się w pieniądze, z których możemy żyć na dobrym poziomie. Warto poznać sposoby i produkty, w które możemy inwestować swoje pieniądze. Jest wiele sposobów inwestowania. Możemy kupić akcje, nieruchomości lub zacząć grać na giełdzie walutowej oraz inwestować długoterminowo w numizmaty. Warto zwrócić uwagę na wszystko co zyskuje na wartości, generuje dochód i na co jest zapotrzebowanie na rynku.

Kontroluj swoje wydatki - wydawaj mniej niż zarabiasz. Najlepiej 10-20% swojej wypłaty przeznaczyć na inwestycje, które w przyszłości mogą być naszą wypłatą.

Iloraz inteligencji finansowej według Roberta Kiyosaki - autora książki "Bogaty ojciec, Biedny ojciec" - składa się z 4 obszarów:

Rachunkowość - finansowy elementarz.

Inwestowanie - nauka o pieniądzach robiących pieniądze.

Zrozumienie rynku - nauka podaży i popytu.

Prawo - korzyści płynące z znajomości omijania płacenia podatków i korzyści jakie przynoszą różne formy prawne firmy.

Wybierając finansową wolność wybieramy drogę, dzięki której możemy wpłynąć na nasze życie oraz na przyszłość naszych dzieci. Zastanów się przez chwilę, czy wolisz wydawać pieniądze, na które ciężko pracowałeś czy wolisz wydać pieniądze, które ciężko zapracowały dla Ciebie, zdobywając finansową inteligencje?

------------------------------------
Autor - Mariusz Makowski
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń