SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Strategia na życie

Strategia – orientacja która wytycza kierunki działania określonego systemu, biorąc pod uwagę sytuację, jakie zachodzą w jej otoczeniu, własny potencjał, środki finansowe, jakie ma do dyspozycji oraz zaplecze techniczne i definiuje projekt przyszłej organizacji.

Wyznacz dla siebie strategię na swoje życie. Firmy czy instytucję wyznaczają strategię działania. To kształtuję ich kierunek rozwoju na kilka lub nawet kilkanaście lat. Ludzie zdają sobie sprawę, że firma bez strategii rozwoju nie działa poprawnie. Błędna strategia często okazuje się gwoździem do trumny przedsiębiorstwa. Jednak dobre założenia i konsekwentne działanie wynoszą firmę na kanony sukcesu.

Dlaczego więc ludzie nie myślą o strategii na swoje życie? Firmę można zamknąć, otworzyć nową. Życie mamy jedno! Co kieruję ludźmi, którzy nie planują swojej przyszłości? Założenie: chce być w przyszłości bogaty. Nie jest strategią. Strategia to plan, należy go ułożyć. Zadaj sobie pytania:

Kim chce być?
Co chce osiągnąć?
Co chce robić?
Z czego chce być znany?
W czym chce być najlepszy?

Odpowiedzi mogą być najróżniejsze: milioner, podróżnik, prezydent, ale Twoim marzeniem może być założenie szczęśliwej rodziny, spokój, pomoc innym. Skoro wiesz już czego chcesz. Pomyśl czym dysponujesz aby to osiągnąć.

Czas. Pieniądze. Umiejętności.

Jeśli brakuje Ci czegoś z tej listy – zdobądź to! Ułóż kolejny plan. Na przykład: Co muszę zrobić żeby mieć więcej wolnego czasu na podróże? Już masz swoją strategię na swoje życie. Każdy dzień zbliża Cię do osiągnięcia marzeń. Dobra strategia sprawi, że dni nie będą takie same, nie będą monotonne. Życie nabierze nowego sensu, stanie się pasją. Przestaniesz egzystować, a zaczniesz żyć!

Myśl i planuj, a staniesz się szczęśliwym człowiekiem.     

-------------------
www.swiatjestnasz.pl
http://www.youtube.com/spelnijswojemarzenia
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń