SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Afirmacje w praktyce

 
Moje myśli są pełne miłości, radości i szczęścia.Otwieram się na bogactwo materialne i duchowe. Jestem szanowany i akceptowany, kiedy jestem sobą i realizuję swoje cele.

Czy powyższe słowa dotyczą Ciebie? Czy możesz powiedzieć że właśnie w taki sposób o sobie myślisz? Jeśli tak, gratuluję, na pewno jesteś szczęśliwym człowiekiem. Ale co jeśli odpowiedź brzmi: nie? Kiedy Twoje myśli na własny temat, na temat Twojego życia są negatywne?

Na początek nie staraj się poprawiać całego życia naraz. Dopiero zaczynasz tę przygodę, a nie ma nic lepszego, niż metoda małych kroków. Zacznij od wybrania jednego, dwóch aspektów. Mogą to być miłość i związki, pewność siebie, finanse, praca. Wybierz jedną lub dwie dziedziny i najlepiej aby powtarzane przez Ciebie afirmacje były zawsze takie same. Mam tu na myśli, że jeśli chcesz poprawić swoją samoocenę wymyślasz na początek 2-3 afirmację z tej dziedziny i właśnie te 2-3 powtarzasz. Nie zasypuj swojej podświadomości, nieprzyzwyczajonej do takiej pracy stertą słów, które uzna ona za fałszywe i będzie się przeciwko temu buntowała.

Bardzo ważne jest, abyś był przekonany, że afirmowanie naprawdę przyniesie skutek. Przystępując do działania, bądź pozytywnie nastawiony. Pamiętaj, że efekty nie pojawią się z dnia na dzień. Trzeba dać czas sobie i swojej podświadomości na zaakceptowanie afirmacji. Istotne jest tutaj właśnie słowo akceptacja. Nie wmawiaj sobie niczego, nie zmuszaj podświadomości do przyjęcia Twoich słów, nie rób tego na siłę. Zaakceptuj i bądź cierpliwy.

Najlepsza metodą jest po prostu powtarzanie sobie afirmacji na głos. Rób to o stałych porach, przyzwyczaj swoją podświadomość do pewnej regularności. Rano możesz to robić patrząc w lustro. Wypowiadając słowa uśmiechaj się, bądź pozytywnie nastawiony. Po południu gdy masz chwile wolnego czasu, także powtarzaj swoje afirmacje. Usiądź wygodnie, zamknij oczy, bardzo ważne, abyś miał wyprostowany kręgosłup, gdyż to ma wpływ na dobry przepływ energii w całym ciele. Wizualizuj to czego pragniesz. Wieczorem, tuż przed snem, poświeć 10-15 minut na afirmowanie, wtedy także możesz wizualizować swoje afirmacje.

Jeśli afirmacje które powtarzasz sobie, powodują w Tobie na pozór niekorzystne reakcje, mam na myśli swojego rodzaju bunt nie przerażaj się. To znaczy że doskonale dobrałeś swoja afirmacje. Twoja podświadomość buntuje się, ponieważ nie chce zmian, a Ty fundujesz jej nieznane bodźce.

Namawiam Cie bardzo do codziennej i systematycznej pracy z afirmacjami. Zdziwisz się jak szybko możesz uzyskać efekty.

---------------------------
Anna Wójcik
AnnaWojcik.pl
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń