SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Postaw na Swój biznes

 
Jest wiele osób, które codziennie wpisują w oknie przeglądarki hasło (lub hasła pokrewne): „sposób na udany biznes”. Następnie czyta o tym wszystko co się da, a na koniec zamyka okno przeglądarki i wzdycha: „Jednak jeszcze nie teraz... 

...Nie wiem co w sumie mam robić”. Są osoby co taką czynność potrafią powtarzać do końca życia... i nic.

Wiele firm doradczych, mnóstwo biznes coachów i psychologów biznesu radzi codziennie jak znaleźć pomysł na własny biznes.

Najlepsze jest to, że oni radzą dobrze i wszyscy zawsze radzą to samo:

1. Ustal jakie są Twoje talenty, cechy i umiejętności, które wyróżniają Cię na tle innych.
Ustal w czym możesz być najlepszy.

2. Odkryj co w życiu naprawdę lubisz robić – coś co naprawdę porywa Cię bez reszty, coś co zawsze robisz z pasją , coś do czego nie trzeba Cię nigdy namawiać. Pomyśl co chciałbyś robić zawsze do końca życia.

3. Jeśli już znasz odpowiedź na te dwa bardzo ważne punkty opracuj plan jak swój talent możesz sprzedać i jak na swoim talencie możesz zarobić. Odkryj jak Twój talent może pomóc innym.

4. Zrealizuj trzy poprzednie punkty i koniecznie zrób najważniejsze: Przestań myśleć, a zacznij działać. Obróć słowa i plany w czyny. Zacznij działać - to wszystko w życiu zadziała.

Nie ma recepty na udany biznes, ALE jest recepta na Twój biznes.

Jak on będzie wyglądał to już zależy od Ciebie.

Powodzenia!

------------------
źródło: artelis.pl

15 komentarzy:

 1. Moim pomysłem był własny salon kosmetyczny. Na początku było bardzo ciężko, ale teraz nie żałuję. Mam stałych klientów, sprawdzonych dostawców (https://cosmed24.pl/katalog/19-medycyna-estetyczna/89-znieczulenia/) i dużo się nauczyłam jak wszystko planować, żeby przetrwać nawet gorsze miesiące.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dokładnie na początku trzeba zainwestować w swoją więdzę, zdobyć praktykę i ruszyć z własnym pomysłem

  OdpowiedzUsuń
 3. Warto dobrze pomyśleć nad własnym biznesem, bo jest masa możliwości.

  OdpowiedzUsuń
 4. Podstawą jest dobry biznesplan. Dzięki niemu dużo łatwiej przebrnąć przez cały proces zakładania własnej działalności. Nie jest to zbyt proste ale zdecydowanie warto.

  OdpowiedzUsuń
 5. Prowadzenie własnego biznesu to dla większości spełnienie marzeń, potrzeba dużo pracy i wysiłku ale satysfakcja jest tego warta.

  OdpowiedzUsuń
 6. Są osoby które są stworzone to pracy na własny rachunek i one na pewno sobie w prowadzeniu biznesu poradzą. Potrzeba do tego i samozaparcia, i wiedzy i odpowiednich cech charakteru. Najlepiej być typem przywódcy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Własny salon kosmetyczny? Według mnie jest to genialny pomysł na biznes!

  OdpowiedzUsuń
 8. Mi też się marzy własny biznes, myślę że to dużo lepsze rozwiązanie niż pracowanie na czyjś rachunek. Tylko właśnie od czegoś trzeba zacząć i do tego potrzebne są pieniądze

  OdpowiedzUsuń
 9. Własny biznes z pewnością wiąże się z ciężką pracą, trudnymi momentami, a niekiedy z porażkami. Włożony wysiłek jednak zwykle procentuje, a satysfakcja z sukcesu jest absolutnie warta poświęcenia. Zastanawiam się, czy w dobie elektronicznej dokumentacji warto postawić na podpis elektroniczny. W końcu zapewnia on wygodne podpisywanie e-faktur, deklaracji do ZUS czy sprawozdań finansowych do KRS.

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetnie, krótko i na temat:) Trzeba się odważyć! Znaleźć swój talent, opracować biznes plan i zacząć działać. Niekiedy wystarczy nawet niewielka pożyczka do 10000 zł, by zdobyć pierwszych klientów i dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy, czerpać satysfakcję z własnego biznesu :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Oczywiście posiadanie własnego biznesu jest jak najbardziej dobrą sprawą na indywidualny rozwój. Mimo wszystko jest trzeba dziś mieć głowę pełną pomysłów, aby w dobrym kierunku się rozwijać. Ja postawiłem na współpracę z https://necon.pl/uslugi/doradztwo-uslugi-kreatywne/ gdyż wiem jak bardzo ważnym elementem jest wspomaganie się ludźmi mającymi kreatywne pomysły.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 13. Wiecie coś na taki temat, jak np. outsourcing płac i kadr? Myśleliście o czymś takim? Słyszeliście w ogóle o tym? Bo jeśli nie, to ja serdecznie polecam sprawdzić sobie stronę http://pracaelastyczna.pl/outsourcing-plac-czy-to-sie-oplaca/ Tam macie dokładnie wszystko wyjaśnione.

  OdpowiedzUsuń
 14. Jeśli planujesz prowadzić swój biznes i chcesz go rozwijać to koniecznie pomyśl o influencer marketingu. Ostatnio sporo o tym czytałam - między innymi artykuł http://pracaelastyczna.pl/jak-mierzyc-efekty-kampanii-influencer-marketingu/ i bardzo mnie ta kwestia zaciekawiła.

  OdpowiedzUsuń
 15. Odpowiednia reklama jest ważna - tym bardziej w internecie. Dlatego właśnie warto to zadanie zlecić fachowcom. W rozreklamowaniu Waszej firmy z pewnością pomoże Wam Agencja Reklamowa Haiku Studio: https://haiku.com.pl/ .

  OdpowiedzUsuń

Łączna liczba wyświetleń