SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Nie bój się działać

 
Zastanawiałeś się pewnie, w jaki sposób ludzie, którzy osiągnęli sukces, tego dokonali? Właśnie nawet oni zaczynali od zera, od koncepcji i przechodząc do działania zrobili ten pierwszy krok.

Zawsze po zerze następuje jedynka i nawet 1000- kilometrowa podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Trzeba wystartować i ruszyć z miejsca. Pewnie się boisz, podobnie jak małe dziecko stojące na brzegu, które pierwszy raz ma wskoczyć do basenu. Nie bój się :) Czy chcąc pojechać w nocy samochodem, czekasz aż się rozwidni bo jest ciemno i nie widać drogi. Nie trasa ukazuje się w miarę jak posuwasz się naprzód, rozświetlają ją światła samochodu. Te światła to Ty. Ty najlepiej wiesz jak sobie poradzić w każdej sytuacji, wszystkie odpowiedzi są w Tobie.

Działaj więc śmiało mimo strachu, który Ci towarzyszy. Strach jest naturalny, jest z nami od zawsze, ostrzega nas przed niebezpieczeństwem, to Twój przyjaciel. Pamiętaj że wielkie zwycięstwa nigdy nie przychodzą łatwo i na pewniaka.

Wielcy zwycięscy, w ostatecznym rozrachunku, różnią się od przeciętniaków odwagą i śmiałością w działaniu. Ty też bądź odważny i działaj mimo lęku, bo to właśnie jest odwaga – wtedy kiedy robimy rzeczy chociaż się boimy. Odwaga nie polega na nieodczuwaniu strachu, lecz na uznaniu, że coś jest ważniejsze niż lęk. Sukces osiągają jedynie Ci, którzy kroczą własną drogą, podczas gdy pozostali oczekują jego nadejścia. Zrób ten krok. Wyjdź mu naprzeciw! Nie czekaj! Największy błąd popełnia ten, kto myśląc, że może zrobić niewiele nie robi nic. Możesz być bardzo utalentowany i mieć w głowie wiedzę całego świata. Jeśli jednak nie będziesz działać, 100 razy większy sukces odniesie ktoś, kto jest przeciętnie utalentowany i ma przeciętną wiedzę, ale działa! Nie musisz być doskonały aby zacząć, ale musisz zacząć aby być doskonały. Działaj, dopóki nie odniesiesz sukcesu. Dzieci chcąc nauczyć się chodzić, po prostu wstają. Nie rezygnują po pierwszym czy drugim upadku. Robią to dopóki im się nie uda. Ucz się od dzieci. Miej w sobie radość dziecka. Przypomnij sobie dziecko, które stało nad basenem mając wykonać pierwszy skok i wyobraź sobie jak trudno jest potem przekonać je do wyjścia z wody, jak dobrze się bawi gdy już skończyło.

Fryderyk Nietzsche odkrył kiedyś co jest szczęściem, „To uczucie, że moc rośnie, że przezwycięża się strach, bariery i opór”. Zrób pierwszy krok, zacznij działać. Przekonaj się sam, poczuj to uczucie! I pamiętaj Twój cień świadczy o tym, że gdzieś musi znajdować się światło :)

---------------------------
Mariusz Wywijas prowadzi blog: Twoja droga do sukcesu
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń