SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Wymówki - czas na ich eliminację

 
Wymówki często rządzą naszym życiem, bo im na to pozwalamy. Łatwo dajemy odciągać się od planowej realizacji naszych celów, marzeń – dla chwilowej przyjemności i wygody.

"Rób to, co możesz, z tego co masz i tam gdzie jesteś".

Jakie masz wymówki, żeby pozostać w swojej strefie komfortu?

"Gdybym był młodszy...."

"Gdybym miał więcej czasu..."

"Gdybym miał więcej pieniędzy..."

"Gdybym był mądrzejszy..."

"Gdybym..."

Szukamy wyjaśnień, którymi oszukujemy siebie, usprawiedliwiając "nicnierobienie". To jest bardzo wygodne, bo nie musimy nic robić i na dodatek nie mamy żadnych wyrzutów sumienia.

Dlaczego w takim razie tak dużo w naszym życiu narzekania, zazdrości, że inni to mają, a ja nie... Tylko może warto się zastanowić, czy ci "inni" żyją tak samo jak my?

Czy równie mocno kochają swoją strefę komfortu, "święty spokój"?

Chcieć, to móc i mieć, tylko warto pamiętać o tym, że między chcieć a mieć, jest jeszcze zapracować, a tego najczęściej nie widać. Osoba, która ma cel i konsekwentnie do niego dąży, nie czeka na wygraną w totolotka czy na paczkę prosto z nieba, ale wstaje i idzie pracować, aby dostać to, czego chce. To, że nie urodziłeś się w rodzinie szlacheckiej, że Twój pradziadek nie zbudował biznesu, który odziedziczył Twój dziadek, ojciec a teraz mógłbyś Ty - wcale nie oznacza, że nie możesz odnieść sukcesu. Przeciwnie, wszystko zależy od Ciebie! Jeśli naprawdę czegoś chcesz, to nie ma takiej siły, która mogłaby Cię powstrzymać przed tym, aby to zdobyć. Musisz tylko pamiętać o tym, że potrzeba planu, czasu, pracy i dużo dużo wytrwałości.


Mając to wszystko - nie możesz nie wygrać.

Zig Ziglar powiedział: "Jesteś urodzony, by zwyciężać, jednakże, aby być zwycięzcą musisz zaplanować zwycięstwo, przygotować się do zwycięstwa i oczekiwać zwycięstwa".

Zwyciężysz tylko wtedy, jeśli naprawdę będziesz tego chciał. Ale jeżeli Twoja strefa komfortu przyciąga Cię tak bardzo, że nie jesteś w stanie jej opuścić, pamiętaj, że Ci, którym zazdrościsz sukcesu, opuścili ją dawno temu bez oglądania się za siebie.


"Oczekiwanie nie poparte działaniem przeradza się w frustrację". Ile razy doświadczyłeś tego uczucia w swoim życiu? Bardzo czegoś pragnąłeś, ale nie zrobiłeś nawet najmniejszego kroku, aby to zdobyć. Bo i tak by się nie udało, bo co inni by powiedzieli, bo musiałbym wstać i coś zrobić...Jakie Ty masz wymówki? Znajdź je wszystkie, a potem wyeliminuj jedna po drugiej, a potem wstań i idź po to, czego chcesz.

Pamiętaj: jesteś urodzony, by zwyciężać!

------------------------------
Małgorzata Filipczuk
www.malgorzatafilipczuk.pl
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń