SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Sztuka przyciągania ludzi

 
Okazuje się, że tylko 10% tego, jak długo żyje człowiek, jest podyktowane jego genami. Pozostałe 90% tym, jak żyje. Otaczaj się odpowiednimi ludźmi i mądrze ich dobieraj. Umiejętność życia z ludźmi w robieniu kariery jest tak ważna, jak same kompetencje zawodowe. Naprawdę warto się uczyć sztuki przyciągania ludzi.

Nieznajomy to przyjaciel, którego jeszcze nie poznaliśmy.

Najgłębszą potrzebą ludzkiej natury jest żądza bycia ważnym. Wszyscy chcemy czuć, że w historii  świata odgrywamy znaczącą rolę. Trapiący każdego człowieka głód bycia ważnym może stać się potężnym sojusznikiem w zdobywaniu ludzkich serc.

ABY DOBRZE ŻYĆ Z LUDŹMI, SPRAWIAJ, BY CZULI SIĘ WAŻNI.

Mów ludziom o nich samych, a będą Cię słuchać godzinami. Biorąc po uwagę wszystkie stworzenia zamieszkujące nasza planetę, człowiek stanowi, co dziesięciomilionowy "egzemplarz". Co nie zmienia faktu, że są ważni w całym układzie rzeczy.

Trzeba dawać ludziom odczuć jak ważna i istotna jest ich praca, docenić ich kompetencje. Pamiętaj, by swoim zachowaniem i słowami dać im poczucie ważności. Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się na łasce: pielęgniarki w szpitalu, szatniarza w teatrze czy funkcjonariuszy straży miejskiej wlepiających mandaty za złe parkowanie — okaż im szacunek i doceń ich pracę.

Po tym, jak kończy się okres bliskiej intymności niemowlęcia z matką, człowiek przez resztę życia różnymi sposobami dąży do zastąpienia tej bliskości. Gdy ludzie przestają na nas zwracać uwagę, marniejemy w oczach.

Tę podstawową ludzką potrzebę dawno odkryły wielkie firmy żyjące ze sprzedaży swoich produktów.
Kieruj  się dewizą: jesteś ważny, dlatego że jesteś tym, kim jesteś.  Wszyscy potrzebujemy tego specyficznego „głasku”.

Człowiek, prowadząc swój osobisty proces selekcji ludzi, w pierwszej chwili reaguje emocjonalnie. Dlatego lekceważąc czyjeś istnienie, poruszamy mechanizm niesprzyjających nam zachowań.
Maksyma sprzedawców: możesz osiągnąć tak duży sukces, jak wielu ludziom pomożesz odnaleźć sposób zaspokojenia ich własnych potrzeb. Ilość ludzi, którym zapewnisz zaspokojenie ich ważności, to grupa Twoich sprzymierzeńców gotowych do zacieśnienia więzi.

Jeśli dotrzymasz słowa, które sam postanowiłeś dać, zdobędziesz czyjeś zaufanie, doprowadzając do tego wyłącznie swoim działaniem. Kolejnym sposobem na zapewnienie drugiej osobie poczucia ważności staje się dotrzymywanie słowa.

Bądź słuchaczem dla swojego rozmówcy, pozwól mu się wygadać. Nie z każdym możesz się lubić, ale ze wszystkimi możesz się porozumieć.

Osoby, którymi się otaczamy, mają ogromny wpływ nie tylko na to, co myślimy o życiu i świecie, ale też na to, kim jesteśmy i jak wyglądamy. Jeśli ciągle przebywasz z malkontentami, sam masz ochotę ciągle narzekać. Jeśli Twoi koledzy z pracy są otwarci, pełni entuzjazmu i energii – zarażasz się tym od nich.

Każdy z nas chce być szczęśliwy. Sztuka przyciągania ludzi to recepta na osiągnięcie tego stanu. Tylko będąc w dobrych relacjach z innymi możemy go uzyskać. Jesteś tyle wart na ile się sam wyceniasz.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń