SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Dlaczego warto otworzyć własną działalność gospodarczą?

 
Dzięki własnej firmie możemy być niezależni, robić to co lubimy oraz zdobyć duży majątek o ile nam się powiedzie. Dowiedz się dlaczego warto założyć własną firmę.

Założenie własnej firmy to ciekawa przygoda. Najważniejszymi czynnikami sukcesu są odrobina przeczucia. Poniżej znajdziesz kilka powodów, dla których warto założyć własną firmę.


1. Sam sobie będziesz dyrektorem – masz już dość swojego szefa? Własny biznes to większa niezależność. To tylko od Ciebie zależy to, w jaki sposób będziesz osiągał wyznaczoną strategię firmy. Naturalnie Twoje decyzje mogą być powodem porażki, ale … może warto zaryzykować?

2. Będziesz robił to co lubisz – masz dosyć siedzenia przy biurku i wydzwaniania do niezainteresowanych osób, żeby coś im sprzedać? We własnym biznesie sam decydujesz o tym, co, gdzie i jak będziesz robił. Na pewno jeśli Twoje analizy wykażą, że na rynku istnieje potrzeba, którą będziesz zaspokajać. A może sam wykreujesz taką potrzebę?

3. Ty ustalasz własny grafik – masz dość przychodzenia do pracy codziennie na 8 godzinę i bezowocnego spędzania czasu w firmie? We swojej firmie Ty sam określasz co i kiedy masz uczynić. Oczywiście nie będziesz mógł spać codziennie do dwunastej, ale należyta dyscyplina spowoduje, że nie będziesz się frustrować i wszystko będzie zrobione na czas.

4. Uwolnij swoją kreatywność – prawdopodobnie nie wymyślisz na nowo koła, ale na pewno wiele rzeczy możesz zrobić po swojemu – efektywniej i taniej, czyli lepiej. Bycie przedsiębiorcą daje Ci możliwość wyrażenia siebie poprzez swoją działalność. Na realizację wszystkich pomysłów (szczególnie na początku) może co prawda nie wystarczyć Ci pieniędzy, ale zawsze lepsze to, niż trywialne myślenie w wielkiej firmie.


5. Działalność gospodarcza nie jest trudna – w periodykach niemal codziennie możesz znaleźć informację, że małym firmom jest trudno. Podatki za wysokie, urzędnicy niekompetentni, a sądy opieszałe. Jednak w ciągu paru ostatnich lat sporo się zmieniło i nie można powiedzieć, że wszystko idzie w złym kierunku.

6. Możesz wiele zarobić – jeśli baczysz, że tylko wielkie firmy mogą osiągać zyski to mylisz się. Przykłady ostatnich lat pokazują, że także małym firmom udaje się realizować świetne wyniki finansowe. Początek działalności na pewno nie należy do łatwych momentów w życiu, ale nagroda za wysiłek i pewne inwestycje może być naprawdę duża.

Z powyższych argumentów możesz wywnioskować że opłaca się założyć własną firmę. Na początku powinieneś znaleźć nowy pomysł na biznes. Następnym krokiem jest napisanie ważnego dokumentu jakim jest biznes plan. Dzięki niemu będziesz mógł lepiej zarządzać własną firmą oraz dodatkowo pozyskać kapitał.

-------------------
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń