SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Jak się motywować?


Ludzie robią różne postanowienia, noworoczne, wiosenne, wakacyjne, wielkopostne,...
Większość z tych postanowień po chwilowym zapale (kilku dniowym, miesięcznym, innym) zostaje zarzucona. 


Ludzie robią różne postanowienia, noworoczne, wiosenne, wakacyjne, wielkopostne,...

Większość z tych postanowień po chwilowym zapale (kilku dniowym, miesięcznym, innym) zostaje zarzucona. Większość ludzi szuka tłumaczeń typu: nie mam na to dziś czasu, dziś jest zła pogoda może jutro, dziś jeszcze nie zacznę ale jutro to już na pewno, w komentarzu możecie wpisać swoje :)

Niektórzy myślą, że nie realizują postanowień, gdyż źle zarządzają czasem wiec zapisują się na kurs zarządzania sobą w czasie (bardzo wartościowy zresztą).

Jednak problem jest zawsze tylko jeden BRAK MOCNEJ MOTYWACJI.

A więc jak się zmotywować? Jest to uzależnione w pewnej mierze od pracy (rzeczy) którą mamy wykonać (zdobyć), ale dla każdej są cztery części wspólne. 1.CEL, 2. CZAS, 3. PLAN, 4 NAGRODA.

1. CEL Wybrany cel musi być jasno zdefiniowany np. schudnę 10 kg, zakocham się, znajdę lub zmienię pracę, zrobię z angielskiego certyfikat FCE, itd. Cel musi być jasny, klarowny, konkretny. Im bardziej konkretny to mniej usprawiedliwień. Więcej popularnych pomysłów na www.43things.com lub zrobie.to

2. CZAS Ustalenie konkretnego czasu jest bardzo ważne. Musi to być czas realistyczny. Nie może on być za długi oraz za krótki. Nie należy zakładać schudnę 10kg w tydzień, lub zakocham się w 3 dni. Lepiej założyć schudnę 10kg w 12 tygodni (są nawet takie programy odchudzające) lub znajdę pracę w ciągu miesiąca. Krótki czas spowoduje wysokie ryzyko niepowodzenia, a w przypadku niepowodzenia sporych frustracji. Zbyt długi natomiast umożliwi usprawiedliwienia typu mam dużo czasu, zrobię jutro.

3. PLAN Mamy cel, mamy określony okres czasu teraz trzeba przygotować mapę drogową dotarcia do celu w określonym czasie. Plan najlepiej rozrysować od początku do końca, z reguła powtarzalności. Na początku określam rzeczy pilne, mniej pilne oraz takie z których muszę zrezygnować. Jeśli chcę schudnąć, pilna rzecz to zapiszę się (data) się na kurs odchudzania (np. 12 tygodniowy), mniej pilna to kupić buty i strój, rezygnacja to: nie jeść rzeczy tuczących. To tylko przykład, każdy musi wpisać sam według schematu. Są różne metody planowania czasu, prowadzę pełny kurs zarządzania czasem, ale żeby nie rozwlekać nie opisuję wszystkich.

4. NAGRODA Wszystkie 3 powyższe punkty mogą być bezowocne jeśli nie będzie nagrody. TO NAGRODA TAK NAPRAWDĘ NAS MOBILIZUJE! Nagroda musi być bardzo wartościowa. Dla każdego będzie to coś innego. Dla osoby, która chce schudnąć może to być zakład o tysiąc złotych,niektórych mobilizuje do schudnięcia sympatia, bo jest zakochana, każdy z nas wie co by chciał, jakie ma marzenia. Nagroda musi być zwizualizowana i realna. Najlepiej powiesić sobie zdjęcie tej nagrody w bardzo widocznym miejscu.

POWODZENIA!!!

Jak porządnie się motywować to temat dość długi i wyczerpujący, tak bardzo, że prowadzę z tego zakresu pełne szkolenie.

---------------------------------
Mariusz Pyc www.szkoleniazplusem.pl
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń