SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Pomysł na firmę – 6 kroków do sukcesu

 
Uruchamiając swoją działalność gospodarczą w domu dobrze jest wykonać 6 przedstawionych w poniższym artykule kroków, żeby sprawnie przechodzić od etapu samego pomysłu do sukcesu. Samo marzenie, żeby twój pomysł na biznes zadziałał i wszystko szło gładko to dopiero początek.

Zanim jednak zabierzesz się za wykonanie 6 poniższych kroków musisz zdecydować, że zaczynasz działać. Każda kolejna decyzja będzie już coraz trudniejsza. Mam jednak dla Ciebie kilka wskazówek, które nakierują Cię na właściwy tor.

1. Wybierz odpowiedni biznes

Jeżeli chcesz otworzyć biznes, ale nie wiesz jaki pomysł na firmę jest odpowiedni dla Ciebie, nie trać ducha. Zastanów się co lubisz robić, jakie umiejętności są twoją mocną stroną i co dalej robiłbyś w życiu nawet gdyby nikt Ci za to nie płacił. Zrób listę tych rzeczy, przyjrzyj się im uważnie i pomyśl, które z nich mogłyby Ci przynosić pieniądze.

2. Ustal „terminy”

Po tym jak już podejmiesz decyzję co do rodzaju biznesu wyznacz cele do osiągnięcia. Ustal datę kiedy chcesz zacząć. Następnie ustal listę rzeczy, które musisz zrobić, żeby „wystartować” wraz z terminami ich realizacji.

3.  Zrób plan

Biznes plan może brzmieć jak coś wymagającego mnóstwo pracy i dającego mało efektów. W rzeczywistości jednak przygotowanie go oszczędzi Ci sporo czasu i wysiłku później. Zrobienie planu pozwoli Ci się skoncentrować na twoich celach i zapewni Ci nie marnowanie czasu na rzeczy, które nie zbliżając cię do wyznaczonego celu.

4. Zorganizuj sobie pomoc.

Nikt z nas nie zrobi sam wszystkiego nawet jeżeli mu się wydaje, że to jest możliwe. Możemy prowadzić jednoosobową działalność gospodarczą, ale nawet wtedy przydadzą nam się mentorzy – osoby, do których będziemy się mogli zwrócić z pytaniami. Zrób listę osób z różnych dziedzin, do których możesz zwrócić się o pomoc. Zrobienie tej listy osób teraz oszczędzi Ci sporo stresu później, gdy pojawią się kłopoty.

5. Skorzystaj z outsourcingu

Dosyć częstym błędem popełnianym przez początkujących biznesmanów jest próbowanie robienia wszystkiego samemu. Tak, zorganizowanie pomocy może trochę kosztować, ale nawet kilka godzin zaoszczędzonych na pracy, którą mógłby wykonać ktoś inny i poświęcenie ich na rozwój twojego biznesu może zrobić ogromną różnicę. Bądź kreatywny i nie krępuj się prosić o pomoc.

6. Zacznij działać

Po zaplanowaniu wszystkiego musisz zacząć działać. Marzenie, planowanie, sporządzanie list są ważne, ale bez twojego działania nic z tych rzeczy samo się nie zrealizuje. Pomyśl co musisz zrobić, żeby ruszyć ze swoim biznesem? Następnie zrób to.

----------------------------------------

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń