SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Jak zmaksymalizować siłę umysłu?

 
Wykorzystujemy tylko niewielki procent zdolności naszego mózgu. Czy zastanawiałeś się co by się stało gdyby uruchomić cały jego ukryty potencjał?

Dzisiaj ludzie zainteresowani są samorozwojem w większym stopniu niż miało to miejsce kiedykolwiek. Coraz częściej zadają sobie pytanie: „Jak zostać mistrzem swojego umysłu? Jak wydobyć z niego siłę, dzięki której wykorzystają go w pełni i łatwiej osiągną postawione sobie cele?”

Wykorzystujemy tylko niewielki procent zdolności naszego mózgu. Czy zastanawiałeś się co by się stało gdyby uruchomić cały jego ukryty potencjał? Istnieją pewne sposoby, dzięki którym uzyskasz większą kontrolę nad swoim umysłem i pozwolisz mu pracować bardziej efektywnie, dzięki czemu zbliżysz się do osiągnięcia własnych pragnień.

Jedną z rzeczy jakie możesz zrobić, by zmaksymalizować potencjał swojego umysłu jest zadbanie o odpowiednie pożywienie i odpoczynek. Odżywiaj ciało zdrowym pożywieniem, pij mnóstwo wody i dostarczaj sobie odpowiedniej ilości odpoczynku. Umysł jest połączony z ciałem w większym stopniu niż często zdajemy sobie z tego sprawę. W im lepszej formie pracuje twoje ciało, tym prościej trenować umysł, uzyskać skupienie i wykorzystać jego potencjał. Przypomnij sobie jak to jest, gdy coś boli – chociażby mały palec u nogi. W takim wypadku cała uwaga jest skierowana właśnie na to miejsce. Gdy coś boli nie można skupić się na niczym innym. Podobnie gdy dostarczamy do organizmu niezdrowe pożywienie np. typu fast-food to system trawienny koncentruje się na nim w dużo większym stopniu niż ma to miejsce przy zdrowym, naturalnym pożywieniu. Ciało traktuje je jako zagrożenie a podświadomość koncentruje się na pozbyciu się trujących substancji z organizmu. Pojawia się ospałość, uczucie ciężkości, nadmierne zmęczenie. Ciało wydatkuje mnóstwo energii na przetworzenie niebezpiecznych substancji. W takiej sytuacji trudno zadbać o pracę umysłu na wysokich obrotach.

Inne zakłócenia jakie należy zminimalizować dotyczą pracy i relacji międzyludzkich a także stresu. Życie bez pracy czy związków byłoby pozbawione większego sensu, więc nie chodzi o eliminację tych sfer a jedynie uczynienie ich tak zdrowymi jak to tylko możliwe – tak by zminimalizować zmartwienie w tych obszarach, na tyle na ile to możliwe. Spraw by utrzymywać dobre relacje z wszystkimi, a zwłaszcza z najbliższą rodziną i najbliższym otoczeniem. Nie musisz w pełni rozumieć czy zgadzać się z każdą osobą, aby akceptować to, że każdy ma swoje własne zdanie. Unikaj kłótni! Zgódź się z drugą osobą zadając sobie pytanie: „Czy chcę mieć rację, czy wolę być szczęśliwy?” Zadbaj także o pracę. Zastanów się dokładnie co musi być zrobione i wykonaj swoje zadania najlepiej jak potrafisz, unikając przy tym narzekania, z którego nie wynika nic wartościowego. Takie działanie prowadzi nas do kolejnego punktu…

Zaprzestań narzekania i porzuć negatywne podejście do rzeczy, sytuacji czy innych ludzi. Im więcej energii tracisz na zajmowanie się problemami i narzekaniem tym bardziej twój umysł staje się zaprzątnięty. Otaczają go ciemne chmury a jasność umysłu, jego potencjał, zostaje przysłoniony. Odrzucaj negatywne myśli tak jak odrzuca się ziarna od plew. Skupiaj się na pozytywnych rozwiązaniach. Wyobrażaj sobie pozytywny cel, jaki starasz się osiągnąć i pracuj tak ciężko jak to tylko możliwe by go osiągnąć. Takie działanie sprawi, że umysł nie będzie miał czasu na zajmowanie się i skupianie na negatywach. Bądź zajęty poruszaniem się naprzód w kierunku swojego głównego celu.

Podsumowując, pierwszą rzeczą jaką powinieneś zrobić starając się zmaksymalizować potencjał umysłowy jest zadbanie o odpowiednią atmosferę do dalszego działania. Zadbaj o odżywianie jak i odpoczynek. Zachowaj umysł wolny od zakłóceń i niepotrzebnych stresów. Kiedy stworzysz odpowiednie środowisko zarówno fizyczne jak i mentalne dużo łatwiej będzie pobudzić ukryte siły umysłu.

Przejdźmy więc do działania. Co możesz zrobić by zostać mistrzem własnego umysłu?

1. Medytacja

Pierwszą rzeczą jaką możesz zrobić jest spędzanie kilku chwil każdego dnia na medytacji. Poświęcanie w ciągu każdego dnia przynajmniej pół godziny na medytację sprawi, że bez względu na pojawiające się trudności i stresy będziesz zdolny do łatwiejszego poradzenia sobie z nimi. Istnieje wiele tradycji medytacyjnych więc z pewnością znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie. Spróbuj medytacji w pozycji siedzącej, w marszu, koncentracji na mantrze.

2. Ćwiczenia

Tak jak było to powiedziane powyżej im zdrowsze twoje ciało tym łatwiej będzie twojemu umysłowi pracować na maksymalnym poziomie. Istnieje mnóstwo różnych ćwiczeń jakie możesz wykonywać. Okazuje się, że tymi najbardziej korzystnymi dla ciała jak i umysłu są joga, tai chi, sztuki walki i inne które wymagają integracji zarówno ciała jak i umysłu

3. Skup się na pozytywach

Postaraj się skupiać na pozytywach. Łatwiej powiedzieć niż zrobić;). W wielu sytuacjach masz jednak duży wybór. Jakie programy wybierzesz oglądając telewizję? Czy przepełnisz swój umysł negatywnymi wiadomościami o wojnach, zamachach, podwyżkach czy może przeczytasz motywującą do działania książkę, a może w tym czasie poćwiczysz umysł ucząc się języka. Te wybory zawsze zależą od Ciebie i mają ogromny wpływ na jakość twojego umysłu. Umysł jest jak mięsień. Używając go często sprawisz, że będzie coraz silniejszy.

4. Zdaj sobie sprawę z faktu, że to od Ciebie zależy jak się czujesz bez względu na sytuację

Ten punkt może okazać się najważniejszym składnikiem dzięki, któremu staniesz się mistrzem swojego umysłu.

Tego uczą nas eksperci od samorozwoju na przełomie dziejów  i ta myśl zawsze do nas powraca. Zrozumienie, że to nie wydarzenia mają wpływ na to jak się czujesz i że twoje reakcje na wydarzenia są najważniejsze jest często trudne do zaakceptowania przez wielu ludzi. Boją się oni przejąć kontroli nad swoim życiem i wolą ulegać każdej manipulacji ze strony otoczenia. Gdy nazwę Cię teraz durniem masz automatycznie poczuć złość. Gdy zacznę Cię chwalić poczujesz się dobrze i nazwiesz mnie swoim przyjacielem. Odrzuć takie zachowanie. Przypomina ono posłuszeństwo pieska na różne komendy. Zapamiętaj, że odpowiedzialność leży w twoich rękach i to ty kontrolujesz jak poczujesz się i jak zareagujesz na wydarzenia jakie podsuwa ci życie. Gdy ktoś nazwie Cię głupcem to odpowiedz: „A i pogoda dzisiaj ładna” i oddal się, bo widocznie to otoczenie nie prowadzi Cię do realizacji twojego głównego celu.

5. Dostarczaj swojemu umysłowi pozytywnej pożywki.

Czytaj treści które motywują do działania i przepełniają cię przeświadczeniem o możliwościach jakie masz w życiu. Oglądaj filmy dostarczające pozytywnych emocji, wypełnij swoje życie afirmacjami – jedną z najsilniejszych wg mnie jest ta przekazana przez Louise L. Hay w książce „Możesz uzdrowić swoje życie”. Stań przed lustrem i powiedz „Kocham i akceptuję się w pełni”. Co więcej możesz zrobić? Otocz się pozytywnymi ludźmi, którzy ukierunkowani są na osiąganie celów.

Najważniejsze byś zapamiętał: Jeśli chcesz stać się Mistrzem Umysłu i kreować pełne spełnienie to wybór zawsze należy od Ciebie. Zdecyduj teraz czy pozostaniesz bierny w stosunku do tego co podsuwa ci otoczenie czy sam zaczniesz tworzyć otoczenie wokół siebie.

-------------------------------------
Dowiedz się co jeszcze możesz zrobić by zmaksymalizować swój potencjał: http://rafalkolodziej.pl/ 
źrodło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń