SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

O czym jesteś przekonany?

 
Skąd wiesz jakie są twoje obecne przekonania? To może być troche skomplikowana sprawa, gdyż nasze przekonania często stanowią nieodłączną część nas samych tak bardzo, że nie uświadamiamy sobie ich wpływu na nasze życie. Mogą więc równie dobrze służyć nam na każdym kroku, lub odwrotnie podcinać skrzydła przy każdej próbie lotu. 

Lecz jest jeden sposób aby je wydobyć na światło dzienne...

Pewne hinduskie przysłowie obrazuje jak bardzo możemy być nieświadomi swoich przekonań: „Na świecie istnieją trzy tajemnice: powietrze dla ptaka, woda dla ryby i człowiek dla samego siebie”. Ryby nie są świadome istnienia wody – pływają w niej cały czas, tak samo dzieje się z ptakiem i powietrzem. To są ich normalne środowiska. Takie też są Twoje przekonania: pływamy w nich przez cały czas, wiec w zasadzie są dla nas niewidzialne, nie dostrzegamy ich.

Skąd zatem wiesz w co wierzysz i jakie masz przekonania? Odpowiedź jest naprawdę bardzo prosta. Wystarczy spojrzeć na swoje życie i cokolwiek w nim znajdziesz, będzie to dowód Twoich przekonań. Twoje obecne życie – relacje, zdrowie, dochody, styl życia, miejsce zamieszkania. A wiec to gdzie pracujesz, gdzie się bawisz, co jesz, co robisz codziennie stanowi dokładny obraz Twoich przekonań, które przechowujesz w swoim podświadomym mózgu.

Jeżeli jesteś bankrutem, Twoje przekonanie brzmi: „Jestem bankrutem” czy „Nie zasługuję na bogactwo, pieniądze". Jeśli jesteś zestresowany, żyjesz pod presją, nigdy nie masz na nic czasu – poznaj swoje przekonanie – „Nie mam na nic czasu”. A kiedy ogólnie uważasz, że Twoje życie jest w porządku tylko jakoś tak nigdy nie masz dość czasu, nie masz dość pieniędzy, nie masz dość siły i energii…zastanów się chwile o czym jesteś przekonany…”nigdy nie mam dość”

Dlatego też pierwszym krokiem, do zmiany swojego życia jest zmiana swoich przekonań i zaakceptowanie faktu, że to Ty nim kierujesz, to Twoje dzieło, a głównym narzędziem aby je stworzyć są Twoje przekonania.
Jeśli chcesz cokolwiek zmienić zdecyduj jakie chcesz mieć przekonania…

-----------------------
Małgorzata Podbilska
www.kreatorzysukcesu.com
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń