SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Związek idealny

Jest jedna osoba w Twoim środowisku, z którą powinieneś się bardzo dobrze dogadywać. Wasze relacje powinny być więcej niż przyjacielskie, a szacunek, jakim powinniście się darzyć, godny podziwu. W związku tym nie ma miejsca na sztuczną uprzejmość. 

Tylko szczera chęć zrozumienia i czysta miłość może sprawić, że odnajdziesz w tej relacji spełnienie. O jaki związek chodzi?

O związek z samym sobą. Teraz możesz sobie pomyśleć: „kurcze, przecież mi niczego nie brakuje, dobrze się czuję we własnej skórze, czasami nad sobą nie panuję czy mam inne problemy, ale to przecież normalne”. A jeśli powiem Ci, że to nie jest normalne, że można się tego pozbyć?

Poniżej wypisałam cechy, które charakteryzują osobę, która żyje w zgodzie ze sobą. To, i o wiele więcej, możesz uzyskać dzięki pracy nad sobą:

spokój, wyciszenie: będziesz w stanie uwolnić się od ciągłych gonitw myśli i spokojnie patrzeć w przyszłość

pewność siebie: zrozumiesz w końcu, że wszystkie negatywne myśli, które Cię nachodzą są tylko myślami – nie mają przełożenia w rzeczywistości

panowanie nad emocjami: w większym stopniu zapanowujesz nad swoją złością i stresem

większa świadomość: przejrzysz na oczy; będziesz świadomy swoich mocnych i słabych stron

motywacja: dzięki większej świadomości i pewności siebie sprostasz wielu przeszkodom, jakie niesie ze sobą życie

zmiana nastawienia: zrozumiesz, że Twoje obecne nastawienie prowadzi jedynie do niszczenia siebie samego.

akceptacja: przestaniesz okłamywać siebie

Czy teraz okazało się, że masz problem z którymś z wyżej wymienionych?  To oznacza, że musisz popracować nad swoim związkiem. Nie będzie to łatwe, wymaga to ciągłej pracy i częstych powtórek, ale naprawdę warto by zdobyć powyższe i to, co z nich jednoznacznie wynika, czyli szczęście.

Zachwianie w/w czynników rzutuje nie tylko na Ciebie i Twoje zdrowie (m.in. ciągły stres, stany depresyjne bardzo źle wpływają na funkcjonowanie organizmu), ale także na relacje z innymi. Nie potrafiąc dogadać się z samym sobą będziesz miał problem by zaakceptować innych i porozumieć się z nimi we właściwy sposób. Ciągły stres, gniew czy niska samoocena sprawia, że osoby z Twojego otoczenia oddalają się od Ciebie bardziej lub mniej świadomie. Najgorsze jest jednak to, że w odpowiednim momencie nie jesteś w stanie im pomóc tak, jakbyś tego chciał: zmotywować ich do działania, zrobić coś dla nich, czy doradzić. Bo sam widzisz wszystko w ciemnych barwach.

Zastanów się; będąc szczęśliwym człowiekiem, w pełni akceptującym siebie możesz dać naprawdę dużo swojemu partnerowi/partnerce. Wtedy jesteś w stanie stworzyć udany, zdrowy związek. Teraz pozostaje tylko pytanie: czy chciałbyś to zrobić?

---------------------
Marta Lewandowska
stevepavlinapopolsku.pl
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń