SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Możesz wszystko, tylko Ci się nie chce!

Dostęp do wiedzy, niezliczona ilość książek i publikacji, Internet. Możliwości. Rynek zbytu w zasięgu ręki. Komunikacja. To wszystko masz. Brakuje tylko chęci. 

Lenistwo, brak zaangażowania i nieróbstwo. Problemy nie tylko XXI wieku, ale problemy, z którym świat boryka się od zawsze. Mimo to zawsze, niezależnie od czasu i miejsca, znajdują się ludzie, którzy osiągają sukces. Niezależnie od płci czy statusu społecznego. Każdy ma szanse na spełnienie swoich marzeń.

Dlaczego jednym się udaje, a drugim nie? Ciężka i nieustępliwa praca nad sobą, swoimi wadami oraz dążenie z całych sił do wyznaczonego celu. To jest sekret sukcesu. Niektóre materiały, nawet książki mówią, że wystarczy pozytywnie myśleć, a spełnią się Twoje marzenia. Pozytywne myślenie jest w porządku, ale samo w sobie nie da Ci szczęścia. Jest to zwykła bzdura, która dobrze się sprzedaje, bo obiecuje „złote góry” za nicnierobienie. Równie dobrze ktoś mógłby powiedzieć, że jeśli będę pozytywnie myślał o jeździe z Ostrowa do Warszawy, to się tam pojawię! To byłoby lepsze niż teleportacja!

Nie chce mi się! Zmęczony jestem. Tylko nie dzisiaj! Wszystkie tego rodzaju wymówki można przezwyciężyć. Gdy pojawią się takie myśli, zadaj sobie pytanie: „Czy na pewno jestem aż tak zmęczony, żeby tego nie zrobić?

Wyrób w sobie nawyk kończenia zaczętych zadań. Zacznij kończyć, co zacząłeś, tyczy się to wszystkiego. Pozmywałeś naczynia? Już skończyłeś, już masz odchodzić, ale zauważyłeś jeszcze jeden kubek. Stał z boku, dlatego go wcześniej nie zauważyłeś. Umyj go! Dokończ zadanie, mimo że Ci się już nie chce.
Bierz się do roboty. Dokończ, co zacząłeś. Niech zacznie Ci się w końcu chcieć spełniać swoje marzenia!

------------------------
www.swiatjestnasz.pl
http://www.youtube.com/spelnijswojemarzenia
źródło: artelis.pl

1 komentarz:

  1. Kurcze, podpisuję się pod artykułem obiema rękami. Kieruję się zasadą wpojoną mi przez jednego z wykładowców: "studia nie są dla zdolnych, tylko dla zorganizowanych." Zasada ta dotyczy jakichkolwiek działań. Nie potrzebujemy specjalnych zdolności czy specjalnych środków. Po prostu zaplanuj i wykonuj krok po kroku. Sukces sam przyjdzie.

    OdpowiedzUsuń

Łączna liczba wyświetleń