SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Prawdziwy lider zawodzi…

Jakie cechy charakteru posiada prawdziwy lider i dlaczego często zawodzi? Jak stać się prawdziwym liderem? Sprawdź różnicę miedzy sobą a człowiekiem mogącym określać się mianem prawdziwego lidera.

Prawdziwy lider nigdy nie odnosi sukcesu podczas swojej pierwszej próby. Sukces przychodzi jeśli jest wytrwały i elastyczny. Musi nauczyć się przekształcać komplikacje i przeciwności w ewentualny sukces. Zatem wielkie przywództwo musi bazować, przynajmniej częściowo, na gotowości  patrzenia na wspaniałe perspektywy i podejmowaniu śmiałych działań, kiedy jest to konieczne. Prawdziwy lider nigdy nie martwi się możliwością porażki. Prawdziwy lider patrzy na wyzwania, które muszą być podjęte, aby dokonać czegoś wielkiego.

"Jeśli nie zawodzisz, nie próbujesz."

Pragnienie bycia najlepszym liderem musi być poparte zrozumieniem, że każdy największy lider wiele razy kiedyś zawodził. Możemy odnieść się do ilości kampanii, w których Abraham Lincoln przegrywał, zanim został prezydentem lub do tego ile problemów napotkał na swojej drodze Thomas Edison zanim dokonał  wielu pomyślnych odkryć. Porażka jest nieodłącznym elementem życia. Jeśli to zrozumiemy, zrobimy krok naprzód w kierunku naszego przywództwa.

1. Nie ważna jest liczba porażek zanotowanych przez lidera, ale raczej to, jak sobie z nimi poradził. Czy pozwolił porażce stworzyć negatywny obraz samego siebie jako nieudacznika, czy podjął wysiłek, aby wyciągnąć naukę z tych przeciwności i stać się jeszcze lepszym liderem? Prawdziwy lider zawsze zdaje sobie sprawę z tego, że nigdy nie ma gwarancji, niezależnie od tego co, gdzie i jak robi, ale jednocześnie wie, że efektywne przywództwo to podróż i bezustanne próby robienia rzeczy lepiej i skuteczniej.

2. Jeśli ktoś nigdy nie zawiódł w swoim przywództwie, nigdy nie był prawdziwym liderem. Jeśli ktoś zapewnia, że coś uda się na 100%, oznacza to, że nigdy nie próbował tego zrobić. Prawdziwy lider podejmuje działanie w odpowiednim momencie, a kiedy coś dokładnie planuje, uświadamia sobie, że różne rzeczy często nie układają się po jego myślach. Prawdziwy lider to taki człowiek, który zawsze wierzy w najlepsze i wkłada maksimum wysiłku w to, co robi ale jednocześnie planuje alternatywne rozwiązania. Sztuczka polega na tym, aby nie widzieć komplikacji jako osobistych porażek ale raczej jako przeciwności, które przybliżają Cię do ostatecznego celu. Pozytywne nastawienie połączone z osobistą motywacją i zaangażowaniem, determinuje to kto jest najlepszym liderem.

Boisz się porażki, czy po prostu widzisz porażkę jako lekcję, która mówi Ci o tym co musisz zrobić aby stać się lepszym liderem? Prawdziwy lider przyjmuje porażki z zadowoleniem ponieważ wie, że są to znaki mówiące o tym, że idzie w dobrym kierunku, w kierunku swoich życiowych celów.

-------------------------
Autorem artykułu jest Michał Skoczyński
www.michalskoczynski.pl
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń