SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Pobudzanie Kreatywności

 
Nie każdy wie, że cechy takiej jak kreatywność można się nauczyć! Dlatego prezentuje poniżej specjalnie ćwiczenia na pobudzanie prawej półkuli mózgu, która odpowiedzialna jest za myślenie abstrakcyjne, które to z kolei przekłada się na kreatywność. Zapraszam

„Co by było, gdyby...?”

I tutaj wymyśl coś abstrakcyjnego. Co by było, gdyby mrówki były wielkości czołgu? Liście były niebieskie? Nie byłoby samochodów? Wyobraźnia zaraz Ci się rozgrzeje i z automatu zobaczysz różne niesamowite sceny jak z filmów s-f.

„Uciążliwe zajęcie”

Kiedy wykonujemy coś, czego nie lubimy robić w sposób rutynowy lub jednorazowy, to zazwyczaj skupiamy się na samym fakcie, że dana czynność nas denerwuje. W takim momencie usypiamy nasz potencjał twórczy. W związku z tym zatrzymaj się na dwie sekundy i zadaj sobie pytanie „Czy to co teraz robię mogę sobie w jakiś NIETYPOWY sposób ułatwić, przyspieszyć, zmienić, aby nie było tak irytujące?” Wtedy pobudzasz się i z dużym prawdopodobieństwem wpadniesz na coś, co w jakimś procencie polepszy w jakiś sposób Twoje zajęcie, z którego niekoniecznie musisz być do końca zadowolony.Oczywiście, kiedy lubimy coś robić to jeszcze łatwiej jest nam wpaść na coś, co pomoże nam usprawnić naszą pasję.

„Nietypowe potrawy kulinarne”

Zastanów się nad takimi połączeniami smakowymi np. makaron z musztardą? Kurczak z nutellą itd. Możliwe, że nawet taką mieszankę po chwili poczujesz w ustach.

Co można zrobić z...?
Wymyśl jak najwięcej zastosowań praktycznych z takimi przedmiotami jak gazeta, kubek, krzesło, butelka, sznurowadło itd. Przydatne, kiedy nie ma odpowiednich narzędzi do wykonania jakiegoś zadania.

„Zastosowanie komputera”

Jak ludzie w twojej pracy mogli by z dobrym rezultatem skorzystać z komputera? Komputer nie jest wykorzystywany we wszystkich dziedzinach życia. Może właśnie twój pomysł okaże się bardzo przydatny dla innych i dla Ciebie samego? Zastanów się czy nie ma jakiegoś oprogramowania, które ułatwiło by Ci twoją pracę. Może sam wpadniesz na pomysł napisania jakiejś nietypowej aplikacji?

„Inspiracja naturą”

Pomyśl czy w naturze istnieją takie same problemy jakie Ty masz teraz i jak ona sobie z nimi poradziła? Może da się jakoś zastosować pewne rozwiązania? Człowiek często wzoruje się na naturze. Wyciągnij wnioski.

--------------------------

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń