SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Mózg, podróże i mapa

 
Czas abyś zobaczył swój mózg z zupełnie innej strony. Czy wiesz, że za tą szarą masą w Twojej głowie kryje się pasjonat podróżnik, który uwielbia odkrywać nieznane tereny i przecierać jeszcze nieodkryte szlaki ? Pozwól mu na to a doświadczysz ogromnych zmian w swoim życiu.

Aby nasze mięśnie były sprawne, silne i większe muszą otrzymywać odpowiednie składniki odżywcze. Jednak samo ich  odżywianie nie wystarczy do tego, abyśmy mogli się cieszyć świetną kondycją i zdrowiem. Aby móc to osiągnąć musimy po prostu zacząć ćwiczyć a więc dać naszym mięśniom szansę, aby mogły robić to co lubią najbardziej.

Dokładnie tak samo jest z naszym mózgiem. Możesz jeść tony tabletek polepszających pamięć, możesz dbać o odpowiednią dietę zapewniającą niezbędne do jego optymalnej pracy składniki. To wszystko zda się na nic jeśli nie pozwolisz swojemu mózgowi realizować jego pasji.

Abyś mógł zapamiętywać szybciej i trwalej, musisz dawać sobie do tego okazję. Twój mózg potrzebuje treningu, potrzebuje ciągłych ćwiczeń i doświadczeń. Tak samo jak sportowiec, który przestaje regularnie ćwiczyć straci formę, tak mózg bez treningu będzie coraz słabszy.

Twój mózg uwielbia poznawać świat i szukać w nim sensu.  Najszczęśliwszy jest kiedy pozwalasz mu doświadczać nowych rzeczy, kiedy może swobodnie łączyć nową wiedzę z tą, którą już posiadasz.  Właśnie wtedy Twój mózg się rozwija, aksony i dendryty z zapałem tworzą nowe połączenia nerwowe a Ty czujesz, że wiesz więcej.

Zatem ciągle zdobywaj wiedzę z dziedziny, która Cię interesuje. Właśnie te informacje stanowią źródło energii dla Twojego umysłu i pozwalają mu się rozwijać.

Za pewne znasz to uczucie, kiedy zaczynasz pochłaniać nową wiedzę a wszytko wydaje Ci się niezrozumiałe i skomplikowane. Wtedy zazwyczaj rezygnujesz i tracisz wiarę we własne umiejętności.

Mózg można porównać do podróżnika. Na początku, kiedy porusza się po nieznajomym obszarze (wiedzy), robi ostrożne kroki, powoli analizuje nowe miejsce i próbuje je zrozumieć. Nie jest to łatwe zadanie, wymaga wysiłku i cierpliwości. Jednak zapobiegliwy mózg już wtedy zaczyna tworzyć mapę, aby w przyszłości, kiedy będzie chciał wrócić w to miejsce było już łatwiej.

Dlatego wiedz, że z każdą zdobytą informacją Twój mózg jest mocniejszy. Dzięki mapie, którą sobie stworzył wie coraz więcej a każda kolejna wyprawa przebiega sprawniej. Co więcej, mózg ciągle nanosi na nią poprawki i aktualizacje, aby była zawierała coraz to bardziej szczegółowe dane. Dzięki temu Ty wiesz coraz więcej i powoli stajesz się ekspertem w swojej dziedzinie.

Zatem nie zrażaj się, kiedy dopiero zaczynasz zdobywać wiedzę w jakiejś dziedzinie. Nie zniechęcaj się, bo podróż dopiero się zaczyna. Pamiętaj, że udajesz się do miejsca w którym jeszcze nie byłeś i Twój mózg musi je poznać, musi zacząć tworzyć mapę nowego terenu.  To jak szybko, mapa będzie wypełniona zleży tylko od Ciebie. Bo to Ty decydujesz kiedy rozpocząć każdą koleją wyprawę.

-----------------------
Więcej wiedzy znajdziesz na moim BLOGU
Zapisz się też na darmowy wideo kurs "Pamięć na zawołanie"
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń