SUKCES i MOTYWACJA ROZWÓJ FINANSE

Słuchaj z uwagą!

Coraz trudniej znaleźć dobrego słuchacza, wszędzie ludzie dużo mówią, a mało słuchają. Każdy ma swoje zdanie, które koniecznie chce przekazać światu.

Ludzie przerywają sobie w pół zdania, bo nie chcą czekać. Przecież ich zdanie jest ważniejsze, lepsze i mądrzejsze! Człowiek nie myśli o tym, co drugi mówi, tylko o tym, co chce powiedzieć i kiedy w końcu druga osoba przestanie gadać! Komunikacja to przecież mówienie oraz słuchanie. W dzisiejszym świecie mamy zalew informacji, bombardują nas nimi: telewizja, radio i Internet. Chcemy przekazywać je innym ludziom, bo przecież to jest ważne! Instynktownie przekazujemy ważne informacje dalej, tak było w przeszłości, tak jest teraz. Do tego wszystko szybciej się dzieje, mamy mniej czasu, obowiązki w pracy, obowiązki w domu, tyle spraw do załatwienia! Jak tu mieć czas, żeby kogoś wysłuchać? Zapominamy, że znajomi, rodzina, otaczający nas ludzie tworzą nasz świat. Dzięki nim jesteśmy tym, kim jesteśmy. Nauczmy się słuchać i rozmawiać!

Słuchając kogoś, zyskujesz jego aprobatę i sympatię. Dobry menager, szef, mąż czy przyjaciel umie słuchać. Potrafi usiąść, zadać pytanie, słuchać ze zrozumieniem. Jeśli czegoś nie rozumiesz w rozmowie, to zapytaj! Nie przerywaj, nie wtrącaj swojego zdania rozmówcy. On nabiera oddech, a Ty wtrącasz się w niedokończoną myśl. Bardzo denerwujące. Bądź dobrym słuchaczem, a ludzie zaczną Cię cenić, lubić, chętnie z Tobą przebywać. Oczywiście, nie można przeginać w drugą stronę i nic nie mówić. Trzeba mieć coś do powiedzenia, coś interesującego czy mądrego, ale niech to będzie powiedziane wtedy, kiedy oczekuje tego od Ciebie rozmówca.

Nic tak nie demotywuje i odrzuca jak uczucie, kiedy domyślamy się, że ktoś nas nie słucha. Denerwuje nas to, przecież chcemy coś powiedzieć, a tu ktoś nas nie słucha, ktoś uważa, że nasze zdanie jest mało ważne, że nic nie znaczy. Przez to, że nie słuchamy drugiej osoby, można stracić pracownika, przyjaciela, dziewczynę.

Dlatego od dzisiaj słuchaj z uwagą! Skup się na tym, co mówią inni, myśl o tym, co mówią. Nie wtrącaj się komuś w zdanie. Uśmiechaj się i interesuj się swoim rozmówcą, a Twoje życie zmieni się na lepsze!

--------------------
www.swiatjestnasz.pl
http://www.youtube.com/spelnijswojemarzenia
źródło: artelis.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Łączna liczba wyświetleń